دریافت غیرحضوری کد سخا

دریافت غیرحضوری کد سخا

دریافت غیرحضوری کد سخا

کد سخا یک شناسه چند رقمی است و هر یک از مشمولان نظام وظیفه باید کد سخا داشته باشند. این کد در سامانه نظام وظیفه عمومی به صورت کشوری ثبت شده است. تمام افراد علاوه بر داشتن کد ملی که یک کد ثبت شده سراسری در کشور است، باید کد سخا نیز داشته باشند. کد سخا نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه افراد مذکر در ایران است. کد سخا تمام اطلاعات مربوط به نظام وظیفه و سربازی هر فرد مذکر ایرانی را نشان می دهد.

افراد 18سال تمام مشمول خدمت سربازی می باشند. اگر برای دریافت کد سخا و تعیین وضعیت نظام وظیفه در مهلت اعزام به خدمت سربازی اقدام نکنند، جزء مشمولان غایب محسوب می شوند.

همان طور که اشاره شد، دریافت کد سخا برای تمامی مشمولان خدمت سربازی الزامی می باشد و آن ها برای انجام کلیه مراحل اعزام و استعلام وضعیت خدمت خود، به این کد نیاز خواهند داشت اما چگونه و از چه طریقی می توان این کد را دریافت کرد؟

ابتدا برگه مربوط به وضیعیت مشمولیت و همچنین واکسیناسیون سربازی را دریافت کرده و پس از تایید و ثبت درخواست، کد به شما تحویل داده می شود.

چنانچه مشمول خدمت سربازی می باشید، در قدم اول باید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) دفترچه مربوطه را تهیه کنید. پس از ثبت اطلاعات مورد نیاز در سیستم، برگه ای تحت عنوان برگه سبز به شما تحویل داده می شود که در آن زمان اعزام مشخص شده است.

مسئولین بعد از بررسی و تایید برگه مربوط به وضعیت مشمولیت شما و همچنین برگه واکسیناسیون سربازیان اطلاعات شما را در سامانه ثبت می کند و سپس کد سخایی را که تنها مختص شما می باشد، در اختیارتان قرار می دهد. این کد به همراه کد ملی، کلید ورود شما به سامانه الکترونیکی نظام وظیفه به نشانی services.epolice.ir می باشد که از طریق آن می توانید به انجام اموری همچون بررسی وضعیت امریه و جذب، ثبت درخواست خروج از کشور، مشاهده وضعیت معافیت کفالت و… بپردازید.

دریافت غیرحضوری کد سخا

به منظور دریافت کد سخا پیامکی مانند دریافت غیرحضوری کد سخا، اول باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنید. سپس با تکمیل فرم های مربوطه و ارائه مدارک لازم، درخواست خود را در سامانه ثبت نمایید و همچنین میتوانید برای دریافت کد سخا اینجا کلیک کنید و براحتی دریافت کنید.

پس از انجام مراحل مذکور، می توان خود سخا را دریافت نمود. استعلام مشمولان از آخرین وضعیت درخواست خود با ارسال کد ملی و کد سخا امکان پذیر است.

بدین منظور باید علامت ؟ را به شماره 110206010 پیامک کنید و برای اطلاع از موارد زیر عدد مربوطه را وارد نمایید:

1. دریافت آخرین وضعیت مشمولین، عدد 1 کد سخا و کد ملی

2. اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده، عدد 2 کد سخا و کد ملی

3. اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت، عدد ۳ کد سخا و کد ملی

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

13 − 4 =