6 راه شگفت انگیز تا صمیمی تر شدن با همسر

6 راه شگفت انگیز تا صمیمی تر شدن با همسر

6 راه شگفت انگیز تا صمیمی تر شدن با همسر

در برخی از زمان‌ها زوج‌ها نیاز به کمی فاصله از یکدیگر دارند که این اتفاقی طبیعی است؛ ولی حفظ این فاصله در طولانی مدت منجر به سردی بین زوج‌ها می‌شود که به هیچ وجه طبیعی و عادی نیست. « فیس نم » با مواردی که می‌تواند به گرم‌تر و صمیمی‌تر شدن رابطه‌ی شما کمک کند، می‌پردازد. زندگی مشترک را فرصتی برای با هم بودن بدانید و اجازه ندهید حتی یک روز دیگر هم به حال بد بگذرد.

هرگز فکر کرده اید چرا بعضی از زوجها اینقدر عاشق و صمیمی هستند؟ این به آن دلیل نیست که زندگی آنها ایده آل است و هیچ مشکلی ندارند، بلکه نکته اینجاست که آنها نحو حفظ روابط عاشقانه و جلوگیری از فرسایش روزمره آن را به خوبی می دانند.

ازدواج ها اغلب با یک حال خوب شروع می شوند. دوست داشتن، دوست داشته شدن و رسیدن به فردی که پسندیده ایم یا به دلمان نشسته، شور و هیجانی ایجاد می کند که به زندگی مان عطر و رنگ می بخشد. تجربه چنین شور و هیجانی نه تنها حال خود ما که حال اطرافیان را هم خوب می کند. زن و شوهرها به تجربه می گویند این حال خیلی خوب تا ابد ماندگار نیست و بالاخره یک روز همه چیز معمولی می شود.

بدرقه و پیشوازی

888

الف) بدرقه: وقتی همسرتان به سر کار می‌رود به بدرقه کردن او بروید. توجه کنید که همه‌ی اعمالی که انجام می‌دهیم ابراز محبت و احترام به شخص مقابل‌ است. بنابراین نباید سر همسرتان منت بگذارید و انتظار پاسخ در همان لحظه‌ را داشته باشید. مطمئن باشید رفتارهای محبت‌آمیز شما در یاد همسرتان می‌ماند و برای بهترین پاسخ تلاش می‌کند.

ب) پیشوازی: می‌توانید تمام استرس و هیاهوی روزانه همسرتان را در چند دقیقه از یادش ببرید و با حالی خوش ادامه شب خود را بگذرانید. این کار را بهتر است با پیشوازی در بدو ورود همسرتان به خانه انجام دهید. پیشوازی می‌تواند یک سلام و خسته نباشید گرم، همراه با جملات محبت‌آمیز باشد یا یک فنجان چای ۲ نفره.

۱. صبح‌ها زودتر بیدار شوید

887

قبل از سرکار رفتن همسرتان بیدار شوید و صبحانه را با هم میل کنید. قبل از جدا شدن از یکدیگر تا زمان شام، باهم وقت بگذرانید. برنامه‌ی روزانه‌تان را با هم بررسی کنید، برای شام اتفاق نظر پیدا کنید و برای مواردی که به نظر پیش و پا افتاده می‌آید وقت بگذارید؛ زیرا این صحبت‌ها زمینه‌ای برای گفت و گوهای عمیق‌تر است. صبح‌ها را از دست ندهید و برای شروع یک روز خوب با همسرتان تلاش کنید. گفتنی است که این تلاش‌ها می‌بایست دو طرفه باشد ولی دلیل کسی در این مورد کوتاهی می‌کند را بر بی‌توجهی نگذارید. شاید او شخصیتی درون ریز دارد به اندازه شما از سردی رابطه اذیت می‌شود ولی توانایی حل موضوع را در خود نمی‌بیند.

برای یکدیگر یادداشت بگذارید

886

همه‌ی حرف‌هایتان را حضوری یا تلفنی به یکدیگر نگویید. مزه تمام لحظات شیرین را در زندگی مشترک با همسرتان تجربه کنید. گاهی نیاز است صحبت‌هایتان را در کاغذ یادداشت کوچکی بنویسید و روی میز آرایش یا میز تلویزیون بگذارید.

 ساعت‌های دو نفره را از دست ندهید

885

اگر فرزند دارید نباید از ساعت‌های دو نفرتان چشم پوشی کنید. بهتر است ساعت‌ خواب فرزندان را طوری تنظیم کنید که بعد از خواب آنها بتوانید ساعاتی را با همسرتان خلوت کنید. توجه کنید که در حضور فرزندان می‌توانید با همسرتان مهربان باشید ولی زیاده روی نکنید؛ زیرا موجب بلوغ زودرس در فرزندان می‌گردد.پ

 موفقیت‌های کوچک را هم جشن بگیرید

884

جشن گرفتن به معنای دعوت دوستان و فامیل‌ها نیست. جشن‌ها را می‌توانید دو نفره یا با فرزندانتان بر پا کنید. شاید بخواهید شام مورد علاقه را درست کنید یا فیلم دلخواهتان را تماشا کنید تا شبی به یاد ماندنی داشته باشید.

به علایق و سلایق‌ یکدیگر اهمیت دهید

883

خیلی واضح و روشن به علایق و سلایق همسرتان اهمیت دهید. بگذارید او متوجه توجه شما به ریزترین جزییات شود و بداند که همه چیز را درباره او به یاد دارید. برای صحبت کردن و نگاه کردن به یکدیگر مانند اویل دوران آشنایی ذوق داشته باشید و احساسات خود را سرکوب نکنید.

فیس نم 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

پنج × 3 =