روش های تسکین درد دیسک کمر

روش های تسکین درد دیسک کمر

درد دیسک ناشی از چیست؟

روش های تسکین درد دیسک کمر

دیسک کمر و عمل دیسک کمر - شیراز درمان - خدمات پرستاری در منزل

تسکین درد دیسک در هر فرد پروسه متفاوت و خاص خود را دارد و ممکن است برای رسیدن به نتیجه مناسب به آزمون و خطا نیاز باشد.

فتق دیسک کمر منجر به درد، بی حسی، حس سوزش و یا ضعف در ناحیه کمر و رشته های  عصبی ناحیه پا می شود.

در ادامه ۵ راهکار کمتر شناخته شده برای تسکین درد افرادی که با فتق دیسک کمر مواجه  هستند را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید درد خود را کم کرده و حس بهتری داشته باشید.

ابتدا توصیه میکنیم تا این کلیپ را تماشا کنید تا با ورزش هایی که باعث کاهش درد کمرد میشود آشنا شوی و شما هم در راستای مسئولیت اجتماعی آن را به دیگران معرفر کنید .

سرما درمانی و گرما درمانی روشی برای کاهش درد دیسک

درمان با سرما و حرارت می تواند درد و مشکلات مربوط به عضلات را تسکین دهد.

 قرار دادن گرما یا سرما در ناحیه پایین کمر منجر به آرام شدن عضلات این ناحیه از بدن می شود. 

این عضلات که در ناحیه دیسک کمر افراد قرار دارند در چنین شرایطی باید آرام شوند و گرما  می تواند انقباض آن ها را کم کند و  این کار منجر به بروز حل مشکل اسپاسم، افزایش گردش خون و بهبود قابلیت ارتجاعی بافت های متصل به هم می شود. 

سرما می تواند دمای بافت ناحیه مورد نظر را کاهش دهد و در نتیجه شاهد یک اثر  ضد التهابی خواهیم بود که باعث تسکین درد دیسک می شود. 

صبح یا قبل از تمرینات کششی خود حتما حرارت بر روی کمر خود قرار دهید تا گرفتگی و  انقباض عضلات کاهش یابد.

سعی کنید در طول روز به صورت دوره ای، از پد گرما یا کمپرس داغ در ناحیه پایین کمر خود  استفاده کنید. حتما از یک لایه فیزیکی همچون حوله استفاده نمایید تا با سوختگی در اثر  حرارت و داغی مواجه نشوید.

دیسک کمر و درمان دیسک کمر به شیوه های نوین بدون جراحی و ۱۰ توصیه درمانی
دیسک کمر و حالت نرمال آن

بسته های گرمایی برای تسکین درد دیسک 

شما میتوانید از روش هایی که حرارت کم و با دوام را به شما انتقال دهد را بررسی و امتحان کنید ، از جمله این کار ها نشستن در وان آب گرم یا دوش آب گرم از گزینه های مناسب برای شما می باشد .

فعالیت بدنی در حد معمولی

فعالیت بدنی در اندازه معمولی و نرمال منجر به ترشح هورمون اندروفین می شود. با این که  ممکن است به نظرتان متناقض باشد، اما در صورت داشتن مشکل فتق دیسک کمر، فعالیت  بدنی می تواند مسکن درد شما باشد.

بیشتر افرادی که با مشکل دیسک کمر روبرو هستند توانایی تحمل فعالیت های سبکی  همچون پیاده روی یا راه رفتن روی تردمیل، دوچرخه سواری روی دوچرخه ثابت  را دارند.

اگر درد شما شدید تر است، باید فعالیت های مبتنی بر آب را انتخاب کنید، به عنوان مثال آب درمانی. فعالیت های درون آب معمولا بسیار پیشنهاد می شوند

 چرا که شناور بودن روی آب  می تواند نیروی جاذبه زمین را خنثی کرده و میزان فشار روی بدن و ستون مهره ها را کاهش دهد.

پزشک معالج ممکن است یک برنامه فیزیوتراپی خاص آبی یا شنا را به شما پیشنهاد کند.

دیسک کمر، علائم و درمان بدون جراحی با روش‎‌های فیزیوتراپی و ورزش - کلینیک  فیزیوتراپی پیشرفته شمیم

استفاده از ماساژ در درمان کمردرد

راه بعدی استفاده از ماساژ در درمان کمردرد می باشد. در واقع با استفاده از این کار جریان خون در کمر افزایش می یابد و باعث می شود مواد سمی که باعث التهاب می شوند از مرحله ضایعه دور شوند.

عضله ها از حالت اسپاسم خارج می‌شوند. فاست ها که از حالت تنظیم شده خارج شده بودند دوباره منظم می شوند. 

 استفاده از کشش کمری

از زمان بوعلی سینا متوجه شده بودند که با کشیدن کمر درد بیمار بهبود می یابد .

کشش کمر گاهی باعث جا افتادن دیسک می شود و نیز باعث شل شدن عضلات و رفع اسپاسم عضلانی و تنظیم شدن فاستهایی ( مفاصل ستون فقرات ) می شود که از حالت تنظیم خارج شده بودند. 

بی حرکت کردن ستون فقرات ( استفاده از کمربند طبی) 

انسان به تجربه متوجه شده بود که وقتی بیماری دچار دیسک کمر می باشد با هر حرکتی درد کمر و اندام تحتانی او تشدید می شود. بنابراین اگر با بستن کمربند باعث محدود کردن حرکت کمر بیمار شویم درد بیمار بهبود پیدا می‌کند.

تزریق در داخل مفاصل ستون مهره ها یا فضای اپیدورال 

در صورتی که بیمار به درمان های طبی و درمانهای فیزیوتراپی پاسخ ندهد می‌توان در فاست های بیمار یا در سوراخ بین مهره ای و یا در فضای اپیدورال ماده ضد التهاب مانند کورتون را که در واقع قویترین ماده ضد التهاب می باشد که توسط انسان تاکنون ساخته شده است وارد نمود.

قاعدتاً وقتی که ماده ضد التهاب مستقیماً در کنار ریشه عصبی قرار بگیرد و تاثیر آن ۱۰ برابر هنگامی است که این ماده ضد التهاب خورده شود. بنابراین تزریق در فضای اپیدورال و در اطراف ریشه های عصبی درمان بسیار خوبی است.

فیس نم 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

2 × 2 =