اندازه آلت تناسلی | هر آنچه باید در مورد آلت تناسلی بدانید

اندازه آلت تناسلی | هر آنچه باید در مورد آلت تناسلی بدانید

با توجه به مراجعات و سوالات مکرر و نگرانی‌های بیماران در مورد طول آلت تناسلی خود، این مطلب تالیف شد تا با مطالعه آن نگرانی بسیاری از افراد برطرف گردد و همچنین فریب تبلیغاتی که پایه و اساس علمی ندارند نخورند. بسیاری از مردان بویژه جوانان از بابت طول آلت خود و مشکلات و مسائل ناشی از آن دچار نگرانی هستند.

اما در بسیاری از این موارد نگرانی بی مورد است و اندازه آلت آنها کاملا در محدوده نرمال قرار دارد. برای سنجش طول آلت، معیارهای گوناگونی به کار می‌روند مانند طول آلت در حالت نعوظ کامل یا بدون نعوظ و … اما معیاری که بیش از سایرین مورد تایید رفرنس‌های اورولوژی می‌باشد اندازه گیری طول آلت در حالت کشیده با دست(Stretched Penile Length ) می‌باشد.

اندازه آلت تناسلی | هر آنچه باید در مورد آلت تناسلی بدانید

در راستای همین معیار برای سنین مختلف محدوده طبیعی طول آلت تعریف شده که در جدول زیر آن را می‌بینید

این میزان در یک فرد بالغ 10 تا 16.5 سانتیمتر می‌باشد.


سن اندازه الت (cm)


نوزاد 0.4 + 3


1-2 سالگی 0.8 + 4.7


5-6 سالگی 0.9 + 6


10-11 سالگی 1.1 + 6


بالغین 1.6 + 13.3

در حال حاضر به غیر از مواردی که آلت در چربی ریشه خود مخفی شده و می‌توان با کاهش وزن و در برخی موارد برداشتن چربی‌های اضافه نسبت به افزایش طول در معرض دید آلت اقدام نمود روش صد در صد تایید شده دیگری وجود ندارد و بسیاری از قرص‌ها، پمادها و اسپری‌هایی که برای این مساله در اینترنت، فروشگاه‌ها، شبکه‌های ماهواره‌ای و … تبلیغ می‌شوند جنبه تجاری دارند و اکثرا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نمی‌باشند

سایر عوامل تعیین کننده اندازه آلت تناسلی مردان

وراثت

اندازه آلت تناسلی مردان نیز مانند سایر خصوصیات وراثتی تا حدود زیادی تابع ژنتیک است.

رژیم غذایی

برای دریافت مقادیر مناسبی از مواد طبیعی گشاد کننده رگ که به ریلکس شدن عضلات و گشاد شدن سرخرگ‌ها کمک می‌کنند، می‌بایست غذاهای سرشار از پتاسیم مانند کلم بروکلی، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی شیرین، هویج، چغندر، کرفس و سیر در رژیم غذایی آقایان گنجانده شود.

همچنین، استفاده از رژیم‌های غذایی سرشار از فیبر، سلنیوم و خوراکی‌های غنی از ویتامین E مانند بادام زمینی، انبه، کنسرو خرچنگ آبی و آووکادو، ساردین و زرده تخم‌مرغ نیز برای جلوگیری از اکسیداسیون که باعث وارد آمدن استرس اکسایشی به بدن می‌شود به شدت توصیه شده است. به علاوه این غذاها به تعادل سیستم هورمونی بدن و متعاقباً به افزایش اندازه آلت مردانه کمک می‌کنند.

استعمال دخانیات

تأثیر منفی استعمال دخانیات ( سیگار و . . . ) بر آلت تناسلی آقایان دقیقاً شبیه به تأثیر آن بر قلب است. استعمال دخانیات مجرای عروق خونی را تخریب کرده، عروق را مسدود می‌کند و بر الاستین که مسئول قابلیت نعوظ در آقایان است تأثیری منفی دارد.

حتما بخوانید : مدیریت و درمان سکته قلبی 

زنان مردانی با آلت تناسلی بزرگ نمی‌خواهند:

مطالعاتی که در نوامبر ۲۰۱۵ در مجله دسترسی آزاد پلاس وان منتشر شد روش جدیدی برای پرسش از زنان درباره نشان دادن اندازه مطلوب آلت تناسلی به کار گرفت. در این روش از یک چاپگر سه بعدی استفاده شد تا ۳۳ نوع مختلف از ابعاد متفاوت آلت تناسلی را به چاپ برساند.

در این مطالعه از زنان خواستند که از میان ۳۳۹ آلت‌تناسلی متفاوت چاپ شده از جمله نمونه هایی که در شکل مشاهده می کنید، یک نوع را انتخاب کنند. اغلب این زنان آرا انتخاب کردند در حالی که کوچکترین نوع آلت تناسلی بود.

اندازه های چاپ شده در محدوده بین چهار تا 5/8 اینچ از نظر طول و 5/2 تا ۷ اینچ از نظر محیط بودند. این اندازه ها بر اساس مطالعات قبلی که روی اندازه آلت تناسلی مردان آمریکایی در هنگام نعوظ انجام گرفته شده بود در نظر گرفته شده بودند مطالعات قبلی متوسط اندازه آلت تناسلی مردان آمریکایی در حالت نعوظ را ۶ اینچ یا 2/15 سانتی متر از نظر طول و ۵ اینچ یا 7/12 سانتی متر از نظر محیط گزارش کرده بودند.

رنگ پرینتر سه بعدی نیز آبی در نظر گرفته شد تا از هرگونه تبعیض نژادی جلوگیری شود.

۷۵ زنی که مورد مطالعه قرار گرفتند از میان ۳۳ مدل پیشنهادی بر اساس نوع رابطه خود اندازه ای را که به نظرشان مطلوب تر بود انتخاب کردند و این اندازه تنها کمی بالاتر از میانگین ارائه شده در مطالعات بود.

نتایج نشان داد اغلب زنان برای شرکای جنسی طولانی مدت خود به دنبال آلت تناسلی با محیط بیشتر و طول کوتاه تر هستند. این در حالی است که برای شرکای جنسی که برای یک شب در نظر دارند طول متوسطه 6/3 اینچ و محیط 8/4 اینچ را انتخاب کردند.

چند حقیقت ساده در مورد اندازه آلت تناسلی

در اینجا برخی از نکات کلیدی در مورد اندازه مناسب و متوسط آلت تناسلی ذکر شده است. در واقع این نکات کوچک به عنوان اطلاعات اصلی در مقالات علمی آمده‌اند که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت:

  • در حالی که ۸۵ درصد از زنان ممکن است از اندازه و نسبت آلت تناسلی همسرتان راضی باشند، خود مردان نسبت به این موضوع رضایت ندارند؛
  • در حدود ۴۵ درصد مردان معتقدند که آلت تناسلی آنها کوچک است؛
  • در این مطالعات مشخص شده است که اندازه آلت تناسلی در حالت طبیعی بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر است؛
  • این اندازه در حالت نیمه فعال به حدود ۹ تا ۱۰ سانتیمتر می‌کند؛
  • در بیشتر افراد، اندازه استاندارد آلت تناسلی در حالت راست یا نعوظ بین ۱۲ تا ۱۶ سانتیمتر است؛
  • کمترین حالت استاندارد در حالت نعوظ برای مردان ۱۲ سانتی متر برآورد شده است.

آیا اندازه آلت تناسلی با اندازه انگشت آقایان ارتباط دارد؟

یافته های جدید نشان می‌دهد که ارتباطی بین طول آلت تناسلی یک مرد و طول انگشت حلقه او وجود دارد و بنابراین می توان با مشاهده انگشت حلقه یک مرد طول آلت تناسلی او را پیش بینی کرد.

عوامل تعیین کننده اندازه آلت تناسلی مردان چیست ؟

وراثت ، رژیم غذایی و . . . .

اندازه آلت تناسلی باید چقدر باشد ؟

این میزان در یک فرد بالغ 10 تا 16.5 سانتیمتر می‌باشد. سن اندازه الت (cm) نوزاد 0.4 + 3 1-2 سالگی 0.8 + 4.7 5-6 سالگی 0.9 + 6 10-11 سالگی 1.1 + 6 بالغین 1.6 + 13.3

فیس نم 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

6 − 2 =