بیوگرافی کامل نسیم ادبی

بیوگرافی کامل نسیم ادبی

نسیم ادبی در ۱۶ شهریور ۱۳۵۵ در شهر تهران بدنیا آمد. او فعالیتش در تئاتر را از سال 1372 آغاز کرد و سپس درسال 1375 با بازی در سریال “دوقلوها” وارد تلویزیون شد. تنها یک سال پس از حضورش در تلویزیون، نخستین تجربه سینمایی خودرا با بازی در فیلم “زندگی” کسب کرد.

بیوگرافی کامل نسیم ادبی

وی فعالیت حرفه‌اي خودرا در زمینه تئاتر از سال 1380 و با بازی در نمایش “رند خلوت نشین” آغاز و بـه‌ صورت جدی کار در عرصه تئاتر را ادامه داد. بازی در سریال “حلقه سبز” را می توان نقطه عطفی در دوران بازیگری وی در تلویزیون دانست کـه باعث شد او پس از بازی دراین سریال، روی هنر خود برای حضورش در تلویزیون حساب ویژه‌اي باز کند.

نسیم ادبی هم چنین در مجموعه “شهرزاد” ایفای نقش کرده اسـت. نسیم ادبی درسال 1378 وارد دانشگاه شد و مدرک لیسانس خودرا در رشته نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد. ابراهیم اثباتی، شوهر نسیم ادبی اسـت.

بیوگرافی نسیم ادبی و همسرش + عکس های نسیم ادبی + مصاحبه و اینستاگرام

ابراهیم اثباتی آهنگساز و نوازنده بوده و آشنایی نسیم ادبی و همسرش درسال 1383 صورت گرفت؛ زمانی‌کـه نسیم ادبی در نمایش “شمس پرنده” بـه کارگردانی پری صابری در تالار وحدت ایفای نقش می کرد و همسر او آهنگساز آن مجموعه بود. نسیم ادبی و همسرش پس از گذشت 5 سال از آشنایی ودر سال 1388 با یک دیگر ازدواج کردند.

نسیم ادبی عاشق تئاتر اسـت و بـه گفته خودش تجارب فراوانی را روی صحنه تئاتر بدست آورده اسـت. او درباره زندگی شخصی خود می گوید کـه خانه‌مان همیشه پر از موزیک اسـت. او کـه بـه واسطه شغل همسرش بـه این توفیق اجباری رسیده دراین باره می گوید کـه عاشق موسیقی و ساز اسـت و همسرش مدام در حال زدن ساز اسـت.

نسیم ادبی گوشی نگه دار خوبی نیست! او دراین باره گفته اسـت کـه بیشترین هدیه‌اي کـه تا بحال گرفته گوشی تلفن همراه بوده ولی هرکدام بـه دلایلی نابود شده‌اند. وی دراین بین بـه گم شدن، دزدیده شدن و رها شدن گوشی از دستش اشاره کرده اسـت!

نسیم ادبی هم چنین درباره صفات ابراهیم اثباتی، همسر خود نیز گفته کـه وی بسیار معاشرتی و خونگرم اسـت. این زوج هنری علاقه زیادی نیز بـه رستوران رفتن دارند و اگر فرصت رفتن بـه رستوران را نداشته باشند بـه نوشیدن قهوه‌اي در کافی شاپ بسنده می کنند؛ درست بـه سان روزهای اول آشنایی و حس و حال ناب آن دوران!

بیوگرافی نسیم ادبی و همسرش + عکس های نسیم ادبی + مصاحبه و اینستاگرام

یکی از علائق نسیم ادبی خوانندگی اسـت. وی در گفت‌وگو خود عنوان کرده اسـت کـه دوره آواز را زیر نظر حوروش خلیلی، خواننده زن موسیقی سنتی کشور، گذرانده و سپس مدتی را در گروه “وصل یار” هم خوانی کرده اسـت. نسیم ادبی در کارگاه‌هـای مختلف بازیگری نیز بـه تدریس مشغول اسـت.

فیلم های سینمایی نسیم ادبی

زندگی «۱۳۷۶»

مانا «۱۳۸۷»

حراج «۱۳۹۲»

خانه دختر «۱۳۹۳»

دوران عاشقی «۱۳۹۳»

ارغوان «۱۳۹۳»

چهارشنبه «۱۳۹۵»

لرد «۱۳۹۵»

خوب، بد، جلف «۱۳۹۵»

آشفته‌گی «۱۳۹۷»

فیلم های تلویزیونی نسیم ادبی

دوقلوها «۱۳۷۵»

برگ سبز «۱۳۷۵»

شب چراغ «۱۳۷۸»

استنطاق «۱۳۷۹»

حلقه سبز «۱۳۸۶»

شهرزاد «۱۳۹۳ – شبکه نمایش خانگی»

معمای شاه «۱۳۹۴»

در قصه‌ها زندگی می کنند «۱۳۹۵»

عقیق «۱۳۹۶»

گلشیفته «۱۳۹۶ – شبکه نمایش خانگی»

شما میتوانید بیوگرافی های بیشتری را مطالعه کنید به دسته بندی بیوگرافی مراجعه کنید .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

هشت + چهار =