نکات مهم در کاشت دندان

نکات مهم در کاشت دندان

خلاصه محتوا :

داشتن دندان سالم و زیبا جلوه خوبی به صورت شما خواهد بخشید. ایمپلنت پایه های جایگزین و سازگار برای دندان است. کاشت دندان راهی موثر و مفید برای افرادی است که دندان های آنها آسیب جدی دیده است. جنس ایمپلنت ها تیتانیوم می باشد که به شکل میله هایی باریک در استخوان فک جاسازی می شوند.

نکات مهم در کاشت دندان ، ایمپلنت دندان
، کاشت دندان مجله خبری دکتر سلامی

کاشت دندان :

   دندان ها یکی از المان های زیبایی در صورت به شمار می آیند که لبخند شما را دلچسب تر می کند. لذا داشتن دندان سالم و زیبا جلوه خوبی به صورت شما خواهد بخشید. ایمپلنت پایه های جایگزین و سازگار برای دندان است. کاشت دندان راهی موثر و مفید برای افرادی است که دندان های آنها آسیب جدی دیده است. جنس ایمپلنت ها تیتانیوم می باشد که به شکل میله هایی باریک در استخوان فک جاسازی می شوند. ایمپلنت ها دو نوع می باشند:

در ایمپلنت اندواستیل پایه های آن در داخل استخوان فک جای می گیرد و طول عمر خوبی دارد برخلاف آن ایمپلنت ساب پریواستیل بر روی استخوان آرواره و زیر لثه جای می گیرد اما به دلیل ضعیف بودن نسبت به اندواستیل ماندگاری کمتری دارد.

نکات مهم در کاشت دندان :   

مدت زمانی که صرف ایمپلنت می شود ارتباط مستقیمی با تعداد و نوع دندان های آسیب دیده دارد.  پس از بررسی کامل توسط جراح  از بی حس کننده موضعی برای کاهش درد استفاده می شود. پس از بی حس شدن لثه، جراح با برش دادن لثه، پایه ایمپلنت را داخل شکاف جاسازی می کند.

در صورتی که نیاز به کشیدن دندان های آسیب دیده باشد این عمل در دو یا چند مرحله اتفاق می افتد. در برخی موارد به چند هفته زمان برای ترمیم فک بعد از کشیدن دندان های پوسیده نیاز می باشد.

نکات مهم در کاشت دندان ، ایمپلنت دندان
، کاشت دندان مجله خبری دکتر سلامی

مراقبت های بعد از کاشت ایمپلنت دندان:

   پس از گذراندن زمان مناسب که توسط جراح مشخص می شود و انجام کاشت دندان لازم است تا دوران نقاهت آن به طور کامل انجام شود.  ابتدا زمان لازم است تا بی حسی به طور کامل از بین برود.

می توانید از مسکن هایی که توسط جراح تجویز می شود برای کاهش درد استفاده کنید. چند روز پس از کاشت دندان غذاهای نرم مصرف نمایید. از نوشیدنی های داغ استفاده نکنید. از مسواک و نخ دندان برای پاکیزه کردن دهان استفاده کنید. لازم است تا هر 6 ماه یا هر سال یک بار برای چک ایمپلنت خود به پزشک مراجعه نمایید.

فیس نم

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

2 + 20 =