تفاوت بین ویزا و اجازه اقامت چیست ؟

تفاوت بین ویزا و اجازه اقامت چیست ؟

از آنجا که فرصت های متعددی در آنجا وجود دارد ، افراد بیشتری فریب مسافرت های خارجی را می خورند. دلایل آن ممکن است کار ، تحصیل ، مسافرت و یا حتی تمایل شدید به زندگی در یک کشور دیگر باشد. رفتن به خارج از کشور به آسانی دوچرخه سواری یا جیپنی نیست. مبادله ارز و وسیله حمل و نقل برای خارج شدن از کشور شما کافی نیست.

تمدید ویزا- ریجستر کردن محل اقامت در آلمان | مجله خبری دکتر سلامی ، ویزا ، اجازه اقامت

سفر به خارج از کشور نیز به راحتی خوردن یک تکه کیک یا بادام زمینی نیست. کیک و بادام زمینی به تنهایی برای زنده ماندن در یک کشور بیگانه کافی نیست. برای قانونی بودن سفر خود ، باید مدارک خود را تنظیم کنید. در اینجا توضیحاتی در مورد تفاوت ویزا و اجازه اقامت آورده شده است.

“ویزا” اصطلاح عمومی برای اسناد سفر است. اگر هرگز افرادی را که ویزا در دست دارند مشاهده کنید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که ویزا انواع مختلفی دارد که به وضوح در رنگ ، شکل و اندازه آنها دیده می شود.

برخی از صفحات ویزا با مهرهای کوچک جوهر مشخص شده اند. مهر این صفحات با جوهر سیاه ، قرمز ، آبی ، سبز یا بنفش است که معمولاً به شکل مستطیل ، مربع یا مثلث در می آیند. امروزه ویزا به شکل تمبرهای چسبی چاپ شده روی نوع خاصی از کاغذ در آمده است. در ویزا ، شما اطلاعات شخصی خود را دارید که شامل نام کامل ، تاریخ تولد و جنسیت است. همچنین می توانید داده هایی درباره ویزای خود پیدا کنید که شامل نوع ، تعداد مجاز ورود ، تاریخ صدور ، اعتبار و انقضا است.

ویزا دو نوع است: مهاجر و غیر مهاجر. ویزای مهاجرت در غیر این صورت به عنوان اقامتگاه شناخته می شود. این نوع ویزا برای افرادی است که قصد اقامت دائم در کشور دیگری را دارند. شاید اصطلاح “گرین کارت” را شنیده باشید. این نیز اجازه اقامت است. اما قبل از اینکه بتوانید اقامت دائم بگیرید ، باید قوانین و الزامات سختگیرانه آن را رعایت کنید. مراحل پردازش این ویزای مهاجرتی اغلب طولانی و گران است.

ویزای غیر مهاجرتی یا به سادگی مجوز ویزا ، با توجه به هدف سفر شما اعطا می شود. این می تواند یک دیدار ، مطالعه یا کار باشد. ویزای توریستی برای افرادی که برنامه سفر به کشور دیگری را دارند لازم است.

اگر دانشجوی تبادل هستید ، به ویزای دانشجویی نیاز دارید. اما این ویزا فقط برای دانشجویان تبادل محدود نیست ، بلکه می تواند برای برنامه های مختلف تبادل که شامل مشاوران ، اساتید ، دانش پژوهان و پزشکان است نیز استفاده شود. و اگر قصد دارید به طور موقت در خارج از کشور کار کنید ، باید ویزای کار بگیرید. پرستاران ، ورزشکاران ، هنرمندان ، بازرگانان ، معلمان ، مبلغین و کارآموزان افرادی هستند که اغلب ویزای کار می گیرند.

برای اینکه بتوانید ویزا بگیرید ، باید به سفارت کشوری که قصد سفر به آن را دارید بروید. هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید به کشوری که قصد سفر به آن را دارید و نوع ویزا ای که می خواهید بدست آورید بستگی خواهد داشت. پردازش ویزا ممکن است چند روز یا چند ماه طول بکشد. اما برای شرایط اضطراری ، فقط در مدت یک روز می توانید ویزای خود را داشته باشید.

برای اینکه روند درخواست ویزا به راحتی انجام شود ، باید تمام هزینه ها ، گذرنامه و سایر شرایطی را که سفارت به شما دستور داده است برآورده کنید.

خلاصه:

افراد به چند دلیل به خارج از کشور سفر می کنند: بازدید ، کار ، تحصیل و اقامت.

ویزا اسناد سفر است که به شما اجازه ورود به یک کشور خاص را می دهد.

ویزا دو نوع دارد: مهاجر و غیر مهاجر.

ویزای مهاجرت به عنوان اجازه اقامت یا گرین کارت شناخته می شود. برای داشتن اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا استفاده می شود.

ویزای غیر مهاجرتی یا به سادگی مجوز ویزا به سه دسته بازدید ، کار و تحصیل تقسیم می شود.

منبع : https://medad.io/

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

10 + هفت =