برای استعلام مدرک تحصیلی چه باید کرد؟

برای استعلام مدرک تحصیلی چه باید کرد؟

استعلام مدرک دانشگاهی ،  استعلام مدرک ، مجله خبری دکتر سلامی

قطعا دانشگاه رفتن یکی از اهداف هر دانش آموز است و دغدغه اصلی بعد از کنکور که آیا با رتبه ای که دریافت کرده اند دانشگاهی قبول میشوند؟ همه دانش آموزان میتوانند به دانشگاه راه پیدا کنند چه با رتبه خوب چه با رتبه بد اما دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنند هم است که گاهی ممکن است بعد از تحصیل نیاز به استعلام مدرک تحصیلی دانشگاهی داشته باشید با ما همراه باشید.

امروزه با افزایش رقبا در کنکور بسیاری از افراد انگیزه خود را برای مطالعه کنکور از دست میدهند که فقط ترجیح میدهند به دانشگاه راه پیدا کنند تا اینکه استرس قبل کنکور را تحمل کنند . بهرحال شما میتوانید با معدل دیپلم خود وارد دانشگاه شوید. تمام دانشگاه های دولتی و غیر دولتی دانشجو بدون کنکور پیذیرش میکنند پس نگران این موضوع نباشید.

امروزه متقاضیان دانشگاه آزاد بدون کنکور بسیار افزایش یافته است که قبل از ورود به دانشگاه باید از شرایط عمومی و اختصاصی اطلاع کامل داشته باشید. در ادامه به چگونگی استعلام مدرک تحصیلی دانشگاهی میپردازیم.

شرایط ورود به دانشگاه آزاد اسلامی

• داشتن شرایط عمومی ورود به آموزش عالی، برابر مصوبات مربوطه

• نداشتن منع قانونی از نظر خدمت وظیفه عمومی برای افراد ذکور

• پذیرفته شدن در آزمون ورودی مربوطه

داشتن گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه نظام قدیم و یا گذراندن دوره پیش دانشگاهی نظام جدید مورد تایید وزارت آموزش و پرورش برای دوره کاردانی، کارشناسی پیوسته یا برابر آن از آموزشهای حوزوی ( مطابق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) و گواهینامه دوره کاردانی رشته مربوط بر حسب مورد از دانشگاه آزاد اسلامی یا دیگر موسسات آموزش عالی مورد تایید دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای دوره کارشناسی ناپیوسته، همچنین داشتن مدرک دیپلم کاردانش یا فنی و حرفه ای نظام جدید متوسطه قابل قبول برای کاردانی پیوسته

دارندگان مدرک معادل فوق دیپلم نمی توانند در آزمون ورودی دوره کارشناسی ناپیوسته شرکت نمایند.مگر آن دسته از فارغ التحصیلان خارج از کشور که در مدرک تحصیلی ارزیابی شده آنان اجازه ادامه تحصیل در مقطع بالاتر قید شده باشد .

ارائه مدرک کارشناسی برای پذیرفته شدگان دوره کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی ارشد برای پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی

برای استعلام مدرک تحصیلی چه باید کرد؟

مدتی است که سامانه استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم فعال شده و دانش آموزان و داوطلبان دانشگاهی می توانند برای استعلام مدارک تحصیلی خود به جای مراجعه حضوری به مراکز مختلف ، به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سایت estelam.msrt.ir اقدامات لازم را برای مشاهده سوابق تحصیلی خود انجام دهند . .

ارتباط از راه دور دانشجویان باعث راه اندازی سامانه استعلام مدرک تحصیلی با همکاری وزارت ارتباطات ، وزارت علوم و آموزش و پرورش شد تا اینگونه داوطلبان تنها با ارائه مشخصات هویتی خود بتوانند وارد سامانه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاهی وزارت علوم به نشانی estelam.msrt.ir شوند.

داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات شخصی خود ، کدی را به عنوان کد رهگیری دریافت کرده تا بتوانند وارد سیستم شوند . از آنجایی که این سامانه به تازگی راه اندازی شده و ممکن است داوطلبان اطلاعات کافی درباره نحوه استعلام مدارک خود نداشته باشند ، در ادامه مقاله به بررسی سایت استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم estelam.msrt.ir می پردازیم .

مراحل استعلام مدرک تحصیلی دانشگاهی

برای ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی دانشگاهی ، پس از مراجعه به سایت estelam.msrt.ir باید اطلاعاتی را که برای ورود به سامانه درخواست شده است را به درستی درج کرده و سپس کد رهگیری ورود به سایت را دریافت نمایید .

1. مراجعه به سامانه estelam.msrt.ir

2. اطلاعات هویتی نظیر نام ، نام پدر ، شماره موبایل ، کد ملی و شماره شناسنامه را در بخش های مورد نظر وارد کرده و گزینه ” صدور کد رهگیری ” را انتخاب کنید .

3. پس از درج اطلاعات ، کد رهگیری به شماره موبایل ثبت شده ارسال شده و می توانید وارد مرحله دوم استعلام مدرک تحصیلی شوید . ممکن است پس از دریافت کد ، بخش مشاهده استعلام مدرک تحصیلی چند روز پس از ثبت اطلاعات به نمایش درآید .

منبع : مداد

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

11 − 9 =