سکستراپی چیست؟

سکستراپی چیست؟

در یک تعریف ساده از اینکه سکستراپی چیست؟ باید بگوییم که نوعی گفتار درمانی است که برای کمک به افراد و زوجین در رسیدگی به عوامل پزشکی، روانشناختی، بر رضایت جنسی طراحی شده است.

سکس تراپی چیست؟
سکس تراپی چیست؟

هدف از سکستراپی

هدف از سکستراپی کمک به افراد برای عبور از چالش های جسمی و عاطفی برای داشتن یک رابطه راضی کننده و زندگی جنسی لذت بخش است.هدف از سکستراپی

چگونه انجام می شود؟sex therapy

رابطه جنسی هم مانند هر نوع مشکلاتی که بر زندگی زناشویی تاثیر منفی می گذارند قابل درمان می باشد. شما می توانید با مراجعه کردن به مراکزی که در زمینه زوج درمانی، مشاوره ازدواج و مسائل مروبط به زندگی جنسی فعالیت دارند با مشاوران متخصص در این زمینه و با بیان نگرانی ها و احساسات خود روند درمان را در پیش بگیرید.

شما می توانید همراه با درمانگر خود ، مکانیزم های مقابله ای را برای بهبود پاسخ های خود در آینده را تدوین کنید تا بتوانید زندگی جنسی سالم تری داشته باشید.

تکمیل کننده این مطلب : رابطه جنسی قبل از ازدواج و مسائل آن

نقش سکستراپ در کمک به زوجین

زندگی جنسی به دلایل مختلفی برای سلامت فرد ضروری می باشد(زن و مرد). بنابراین زندگی جنسی سالم نیازمند برقراری رابطه می باشد که متاسفانه برخی از زوج ها به علت دارا بودن مشکلات و اختلالت جنسی نمی توانند این رابطه را به درستی در زندگی شخصی خود اعمال کنند.

پس برای رفع مشکلات جنسی که دارند نیاز است با کسی یا فرادی درباره مشکلات خود صحبت کرده تا بتوانند راه درمان مناسبی را در پیش بگیرند.

سکستراپ فردی است که با درنظر گرفتن شرایط جنی هر دو طرف کمک به درمان مشلات جنسی آن ها می کند. هستند افراد بسیاری که از بیان کردن مشکلات جنسی خود خجالت می کشند و ترجیح می دهند که با روش های خودشان مسائل را حل کنند.

هدف از سکستراپی
هدف از سکستراپی

باید بگوییم که یک متخصص سکستراپ نقش مهمی در زندگی زناشویی هر زوج می تواند داشته باشد چه قبل ازدواج و چه بعد از آن. پس بهتر است اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که با مشکلات زناشویی مختلفی مواجه می باشید به سکستراپی مراجعه کرده و با شرکت در جلسات زوج درمان به رفع مشکلات زناشویی خود کمک کنید.

چه زمان نیاز به سکستراپی می باشد؟

خب همانطور که قبل تر هم اشاره کرده ایم موارد و مشکلات جنسی و زناشویی مختلف بسیاری هستند که برای رفع و درمان آن ها نیاز به سکستراپی می باشد.

زمان نیاز به سکس تراپی
زمان نیاز به سکس تراپی

اما از شایع ترین مواردی که نشان میدهند شما نیازدارید که توسط یک متخصص سکستراپ مورد معاینه قرار بگیرید به شرح زیر می باشند.

 • اختلال نعوظ مردان و زنان
 • ضعیف شدن میل جنسی زوجین( زن و مرد)
 • بی میلی جنسی زنان و مردان
 • انزال زودرس
 • اعتماد به نفس پایین
 • قطب های جنسی
 • ناتوانی رسیدن ارگاسم در زنان
 • میل جنسی بیش از حد
 • ناتوانی کنترل رفتار جنسی
 • افکار جنسی ناراحت کننده
 • اعتیاد به فیلم های پورن
 • ارتباط جنسی قبل ازدواج

سکستراپی چگونه می تواند موثر باشد؟

باید بگوییم که یک مشاوره جنسی مناسب حتی می تواند در کوتاهترین زمان نیز تاثیرات مثبت بسیار زیادی داشته باشد. اما با تمام تفاصیل بایدبگوییم که اثر بخش بودن درمان به تمایل خود فرد بستگی دارد.

خیلی از درمانگران معتقد هستند که سسکتراپی مانند سایر روش های زوج درمانی زمانی می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد که به طور صادقانه و بدور از هر گونه نگرانی مطرح شود و تلاش برای کسب نتیجه مثبت در صورت اشتراک امکان پذیر می باشد.

محدودیت‌ها و نگرانی‌های سکستراپی

با توجه به این موضوع که رابطه جنسی یک موضوع بحث برانگیز می باشد و می تواند چالش های خاص مربوط به خود را دارا باشد بنابراین مراجعه کردن به مراکز سکستراپی می تواند برای بسیاری از زوج ها مشکل باشد.

علت آن هم این است که مسئله بخوبی برای همگان جا نیافتاده است و بسیاری از زوج ها از بین مشکلات جنسی خود هم خجالت می کشند و هم ترس دارند.

نگرانی ها برای سکس تراپی
نگرانی ها برای سکس تراپی

متخصصان سکستراپی برای اینکه بتوانند تعادل لازم را در این بین به وجود آورند آموزش های بسیار دیده اند. اما بازهم به این مسئله اشاره میکنیم که اثر بخش بودن سکستراپی به کیفیت روابط و هدف شما در زندگی مشترکتان بستگی دارد.

جمع بندی

همانطور که متوجه شدید سکستراپی روشی برای درمان مشکلات جنسی زوجین می باشد این مشکلات میتوانند قبل ازدواج و یا بعد از آن به وجود بیایند. بنابراین پیشنهاد و توصیه ما به شما دوستان عزیز این است اگرمی خواهید زندگی مشترک باداوم تری داشته باشید قبل ازدواج سری به مراکز سکستراپی و زوج درمانی های قبل ازدواج شده و از مشاوره های قبل ازدواج استفاده کنید.

منبع : https://medad.io/

فیس نم

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

هفده − 12 =