نحوه ورود به سامانه نوید علوم پزشکی تهران

نحوه ورود به سامانه نوید علوم پزشکی تهران

نحوه ورود به سامانه نوید علوم پزشکی تهران  ،  سامانه نوید

دانشگاه علوم پزشکی تهران از دانشگاهای دولتی کشور محسوب می شود و رشته های خود رادر دوره های روزانه و پردیس خودگردان و دوره شبانه در برخی رشته های پیراپزشکی ارائه می دهد و دارای بیش از 15000 دانشجو و2000متخصص در دوره ی تحصیلات تکمیلی و 1675 هیئت علمی می باشد.

امروزه دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان یکی از بزرگترین سازمانهای علمی، فرهنگی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در جمهوری اسلامی ایران مطرح می باشد و در جهت ارتقاء دانش پزشکی در سطح جامعه و تربیت کادر درمانی متخصص و جامعه نگر در کشور اسلامی ایران عزیز فعالیت دارد.

دانشکده‌ها

دانشکده پزشکی

دانشکده بهداشت

دانشکده پیراپزشکی

دانشکده علوم توانبخشی

دانشکده پرستاری و مامایی

دانشکده مدیریت واطلاع‌رسانی پزشکی

دانشکده علوم رفتاریو سلامت روان-انستیتو روانپزشکی تهران

دانشکده فناوری های نوین پزشکی

دانشکده علوم پزشکی کرج نیز که پیش‌تر جزیی از این دانشگاه بود اکنون به صورت مستقل و زیر نام دانشگاه علوم پزشکی البرز به کار خود ادامه می‌دهد.

دانشگاه علوم پزشکی تهران دارای 10 دانشکده است که شامل دانشکده های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی ، پیراپزشکی ، پرستاری و مامایی ، علوم تغذیه و رژیم شناسی ، بهداشت ،توان بخشی ، طب سنتی و فناوری های نوین پزشکی است.

رشته ها این دانشگاه رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی ، فیزیوتراپی ، بینایی سنجی ،شنوایی سنجی ، علوم آزمایشگاهی ، اعضای مصنوعی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، مامایی ،پرستاری ، هوشبری ، اتاق عمل ، اعضای مصنوعی ، کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی ،کارشناسی فناوری اطلاعات سلامت و مدیریت خدمات بهداشتی درمانی را در نوبت ترم مهرماه و بهمن ماه ارائه میدهد.

لازم به ذکر است که دانشگاه علوم پزشکی بصورت مجازی هم برگزار میشود. سامانه ای از طرف دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده است بنام سامانه نوید، با طراحی و اجرای سامانه نوید توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی، امکان تعامل دانشجویان و اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور و امکان شرکت در کلاس های درسی به صورت مجازی میسر شد و با توجه به پیشرفت توسعه امور اینترنتی با استقبال زیادی مواجه گشت؛ بنابراین در مدت زمان کوتاهی در اختیار تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت .ورود به سامانه نوید با توجه به دانشگاه های مختلف، به دو صورت ممکن خواهد بود.

1.ورود به سامانه نوید با حساب کاربری سامانه سما.

• پس از ورود یه سامانه نوید دانشگاه خود، شما می بایست روی گزینه “ورود” کلیک نمایید

• پس از ورود به سامانه؛ در صورتی که برای اولین بار قصد وارد شدن به سامانه نوید را دارید، باید وارد صفحه سما شوید.(در غیر این صورت تنها کافیست آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد نمایید)

• شما برای ورود به سامانه نوید، نیاز به داشتن یک حساب کاربری در سامانه سما خواهید داشت. بنابراین می بایست با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود، ابتدا به این سیستم وارد شوید.

• پس از ورود به سامانه سما، سیستم به صورت خودکار آدرس ایمیل معتبری از شما در خواست خواهد کرد

• پس از وارد کردن ایمیل معتبر وارد صفحه خود در سامانه نوید خواهید شد.

2.ورود به سامانه نوید بدون حساب کاربری سامانه سما

در صورتی که شما دارای حساب کاربری سما نیستید، در هنگام ورود به سامانه نوید دانشگاه خود (حتی اگر برای بار اول قصد ورود دارید)، تنها یک گزینه مربوط به سامانه نوید را پیش روی خود خواهید داشت. بنابراین وارد سامانه شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. برای اولین ورود می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را از دفتر مدیریت آموزشی دانشکده خود دریافت کنید.

نرم افزار ویژه یادگیری دانشگاهی(نوید) یک سیستم یادگیری الکترونیکی (LMS) است که توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور طراحی و راه اندازی شده است و هدف اصلی آن توسعه آموزش مجازی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور و یکپارچه سازی خدماتی است که در این حوزه توسط دانشگاهها ارائه می شود.

بر اساس پایگاه خبری و اطلاع رسانی ، معاون زیر ساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی سامانه “نوید” را یک دانشگاه مجازی توصیف کرد و تصریح کرد: تمامی اساتید و دانشجویان در سطح کشوری می‌توانند از سامانه فوق استفاده کنند و این سامانه کل فرایندهای یادگیری و یاددهی در فضای مجازی را پوشش می‌دهد؛ یعنی واحدهای درسی دانشجویان و اساتید در این سامانه تعریف می‌شود و امکان برگزاری آموزش مجازی در آن وجود دارد. حتی‌ امکان رد و بدل تکالیف، پرسش و پاسخ و برگزاری آزمون از طریق این سامانه نیز وجود دارد.

منبع : https://medad.io/

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

10 − 3 =