6 شهر زیبا ترکیه

6 شهر زیبا ترکیه

6 شهر زیبا ترکیه

پر از زیبایی طبیعی خیره کننده ، از سواحل آرام تا کوههای دراماتیک ، و مجموعه ای از معماری کاملاً محافظت شده ، ترکیه یکی از خارق العاده ترین کشورها برای بازدید است. در اینجا ما 10 شهر و شهر غیرقابل مجاز کشور را لیست می کنیم.

آماسیا

شهر آماسیا در ترکیه | معرفی یکی از شهرهای ترکیه

واقع در شمال ترکیه ، شهر کوچک آماسیا به طرز چشمگیری در دره ای باریک در حاشیه رودخانه یشیلیرماک و در پس زمینه کوه های صخره ای واقع شده است. گفته می شود Amasya مکانی است که یکی از مشهورترین داستانهای فولکلور ترکی ، فرهت و شیرین در آن جریان دارد.

طبق افسانه ها ، فرهت عاشق شیرین ، یک شاهزاده خانم زیبا بود و زیر کوه ها تونل هایی حفر می کرد تا آب را به قصر پدرش برساند تا او بتواند به نفع او جلب کند. حتی امروز ، منظره خیره کننده شهر کاملاً متناسب با داستان عاشقانه است. بالای شهر چند مقبره وجود دارد که به صورت صخره ای بریده شده اند ، در حالی که خود شهر پر از خانه های زیبا به سبک عثمانی و پل های عتیقه است.

بزکادا

بوزکادا، نگینی در آغوش دریای اژه - ATIA VIP Group

یک جواهر کوچک از یک جزیره در دریای اژه ، بوزکادا توانسته است از بسیاری از مدرنیزاسیون ترکیه بگریزد و هنوز هم بیشتر معماری و ساختمانهای اصلی خود را حفظ کرده است. این شهر دارای قلعه ای است که به زیبایی حفظ شده و قدمت آن به قرن 15 برمی گردد.

این قلعه که بر روی ویرانه های چندین کاخ سابق ساخته شده است ، بر خط افق جزیره تسلط دارد و به یک شهر ساحلی کوچک احساس زیبایی می بخشد. این جزیره همچنین از زیبایی طبیعی بسیار زیادی برخوردار است ، از سواحل ماسه ای نرم و نرم ، تا تپه های آرام و ناهموار که از دریای آبی و شفاف بالا می روند. بوزکادا با خیابان های پر پیچ و خم و جذاب و کافه های سنتی ساحلی ، جزیره کوچک عالی مدیترانه است.

گورمه

پارک-ملی-گورمه-5 - مجله سفرستان (سایت خرید بلیط هواپیما)

شهر گورمه در منطقه کاپادوکیا واقع شده است ، منطقه ای معروف به تشکیلات صخره ای خارق العاده ، با صدها دودکش پری حیرت انگیز صخره ای از زمین برخاسته و با روستاها و خانه ها در هم آمیخته است. آنچه باعث خاصیت سازندها می شود ، استفاده های شگفت انگیزی است که مردم محلی طی قرن ها از آنها استفاده کرده اند.

کلیساها ، خانه ها و شهرهای زیرزمینی که به زیبایی تزئین شده اند ، منطقه را پر کرده اند و Göreme برخی از باشکوه ترین بناها را در مجموعه ای از کلیساها و صومعه ها به نام موزه فضای باز Göreme نگهداری می کند. Göreme همچنین به دلیل سواری باورنکردنی با بالون هوای معروف شناخته می شود و ده ها بالون هوای گرم اغلب آسمان را پر می کنند تا منظره ای دیدنی از منظره را به گردشگران ارائه دهند.

استانبول

راهنمای زندگی در استانبول به همراه چند نکته مهم برای مهاجرت

بزرگترین و مشهورترین شهر این کشور ، استانبول میزبان زیباترین ساختمانها و مناظر در کل ترکیه است. این شهر در تنگه بین دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده است و تضاد زیبایی بین آبهای آرام آبی و شهر شلوغ ایجاد می کند.

استانبول به عنوان نقطه ای از شرق و از لحاظ جغرافیایی و فرهنگی با غرب دیدار می کند ، با هزاران کلیسا ، مسجد و کاخ زیبا که به تاریخ متنوع و جذاب شهر احترام می گذارند. هنر و معماری این شهر با وفاداری حفظ شده است ، و این شهر را به یکی از بهترین مکان ها برای تجربه بقایای بیزانس و عثمانی در کنار هم تبدیل کرده است.

کاش

کاس - Properties in Alanya.

دهکده ماهیگیری جذاب و دست نخورده ای که در دامنه تپه های سرسبز درست در ساحل مدیترانه قرار گرفته است ، به یک مقصد گردشگری بسیار محبوب تبدیل شده است. این عمدتا به دلیل زیبایی طبیعی آن ، بقایای تاریخی و خیابانهای به خوبی حفظ شده و فرصت های غواصی فراوان است.

خرابه های باستانی Antiphellos با کوچه های کوچک ، خانه های سنتی و کافه های زمان های اخیر در هم آمیخته است ، در حالی که سواحل آرام و سنگریزه ای علی رغم محبوبیت ، همچنان پاک و بکر هستند. بیشتر زیبایی Kaş در زیر سطح زمین قرار دارد ، با وجود مجموعه ای شگفت انگیز از ماهی ، لاک پشت و سایر موجودات دریایی که در سفرهای غواصی و همچنین مکان های جذاب لاشه در کف دریا کشف می شوند.

ماردین

Mardin) شهر ماردین – Liyava

ماردین که در جنوب شرقی آناتولی واقع شده است ، یکی از زیبا ترین شهرهای ترکیه است. کل شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شده است ، و به دلیل بناهای تاریخی متعدد که در پایین دامنه سقوط می کنند قابل توجه است.

در بالای تپه ارگ ​​نهفته است: قلعه ای قدیمی به منطقه ای نظامی تبدیل شده است که علی رغم غیرقابل دسترس بودن برای گردشگران ، هنوز هوای متمایز و متمایزی را به شهر می بخشد.

این شهر همچنین میزبان مساجد و کلیساهای خیره کننده است. از جمله آنها مسجد جامع بزرگ ساخته شده در قرن دوازدهم است که مناره سر به فلک کشیده آن بالاتر از خیابانهای پیچ در پیچ شهر قرار دارد. همچنین صومعه دیروز-زعفران ، یکی از قدیمی ترین صومعه های جهان وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه : هزینه سفر به ترکیه چقدر است ؟

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

13 + هجده =