خودروهای شخصی امکان سفر به استان های شمالی را ندارند

خودروهای شخصی امکان سفر به استان های شمالی را ندارند

خودروهای شخصی امکان سفر به استان های شمالی را ندارند

.
ایسنا : دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به آخرین شرایط بیماری کرونا در استان گیلان , خاطرنشان کرد : فرآیند بیماری در استان ثابت بوده و طی شبانه روز گذشته 70 مریض تازه را بستری کردیم .

او بابیان این که در کل 303 مریض کرونایی در تراز بیمارستان های استان بستری بوده و حال 70 نفر وخیم است , ادامه داد : همه شهرستان های گیلان به غیر از املش و ماسال که دارنده حالت آبی رنگ میباشند , در شرایط زرد قرار دارند .

نائب رئیس بهداشتی علوم پزشکی گیلان , با اشاره به برقراری سفرهای بین شهری در استان , یادآور شد : سفر به شهرهای با حالت نارنجی و قرمز و سفر از این شهرها با ممنوعیت همراه است که خوشبختانه گیلان فعلا شهر نارنجی و قرمز ندارد .

حیدرزاده , بابیان این که طبق آخرین ابلاغیه های وزارت بهداشت محدودیت مسافرت به استان های شمالی کماکان برقرار است , اذعان کرد : خودروهای شخصی قابلیت و امکان سفر به استان های شمالی را ندارند , ولی وسائل نقلیه همگانی می توانند مسافرت نمایند , چون قابلیت و امکان در دست گرفتن مسافران از نظر وسیله نقلیه و محل اسکان موجود است .

او با اشاره به چگونگی مهاجرت با تورهای مسافرتی , تصریح کرد : سفر با اتوبوس , قطار و هواپیما به استان برقرار است و مسافران می توانند در هتل ها و مرکزها معلوم اسکان پیدا نمایند و لذا دانشگاه علوم پزشکی استان از رفتارهای بهداشتی مسافران در تورها با خبر است .

معاون علوم پزشکی گیلان , نگرانی ها از سفرهای نوروزی را بیشتر متوجه خودروهای شخصی دانست و تصریح کرد : در جریان سفر با خودروی فردی خطر کمتری سرنشینان را تهدید می کند و احتمال انتقال بیماری در زمان سفر کمتر است , در حالی که در وسیله نقلیه همگانی تعدادی از افراد در یک هوای بسته استنشاق‌کردن می کنند و بیشتر در معرض انتقال ویروس قرار دارا‌هستند , ولی تبعات مهاجرت با وسیله نقلیه همگانی قابل کنترل بوده و افراد در قالب تور قابل رهگیری هستند .

او رهگیری مسافران خارج از تور را سخت دانست و اضافه کرد : از کسانی که با وسیله نقلیه سفر می کنند , حتما آزمایش می گیریم ; همینطور می بایست آزمایش 90 ساعت گذشته آن ها منفی باشد .

حیدرزاده , با اشاره به آغاز واکسیناسیون کادر درمان از 21 بهمن با 130 دوز , اذعان کرد : تا به امروز تزریق بیشتراز 2000 دوز واکسن به پزشکان در معرض خطر بالا صورت گرفته و روز قبل 8000 دوز جدید دریافت کردیم و تزریق از روز جاری آغاز می شود .

معاون علوم پزشکی گیلان , بابیان این که در ادامه فاز نخست واکسیناسیون به سراغ 1300 سالمند تحت پوشش مراکز نگهداری بهزیستی خوا هیم کرد , یادآور شد : تزریق واکسن به سالمندان دارنده بیماری های مختص در مرحله بعد قراردارد . در فاز دوم واکسیناسیون هم گروه های بیشتری را مقابل بیماری ایمن خوا‌هیم کرد .

او با اشاره به پایش و رهگیری 170 هزار خانوار اماکن مسکونی گیلان در قالب فاز نخست طرح شهید سلیمانی , اظهار‌کرد : در فاز دوم رهگیری ها تشدید شده و مجددا غربالگری را انجام خوا هیم داد تا سلامت مردم حفظ شود . برای این خواسته 20 هزار آزمایش تازه وارد استان شده و اشخاص دارای علامت را در خانه تست خواهیم کرد .

حیدرزاده، از مردم خواست از رد و بدل کردن اسکناس و سایر هدایای عیدی در ایام نوروز خودداری کنند و گفت:حتی المقدور دید و بازدید مجازی داشته باشید و عیدی ها را به حساب افراد واریز کنید، زیرا سالمندان استان هنوز واکسینه نشده اند و خطر انتقال بیماری به آنان وجود دارد. در صورت انجام دید و بازدید نیز فاصله فیزیکی و مدت زمان کوتاه لحاظ شود.

انتهای پیام/م

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

19 − نوزده =