کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین کیفیت هوای پایتخت (5 فروردین) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز پنجشنبه (5 فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها است.

همچنین به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد. هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات در مناطق مستعد گسیل گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

شایان ذکر است با رشد ناپایدار جوی تا اواخر وقت امروز (5 فروردین) پیش بینی می شود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

در صبح روز جمعه (6 فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت. هرچند با عدم وزش باد مؤثر احتمال تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق وجود دارد. رشد ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد در ساعات بعدازظهر پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد. با استمرار این شرایط جوی و وزش باد مؤثر در ساعات پایانی جمعه کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 103بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 147 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

انتهای پیام/م

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

چهار × 2 =