ورود سامانه بارشی جدید به کشور

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

سامانه بارشی | مجله خبری دکتر سلامی

ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد:بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی امروز (8 فروردین) در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش باران همراه با وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود. شدت بارش نیز در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فردا (9 فروردین) در برخی از مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ می دهد، تصریح کرد:طی این مدت در سایر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام حاکم خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد:طی روز سه شنبه (10 فروردین) برای برخی از مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز چهارشنبه (11 فروردین) با ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور در برخی از مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش رخ می دهد، گفت:طی روزهای پنجشنبه و جمعه (12 و 13 فروردین) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب غرب کشور بارش باران پیش بینی می شود.

به گفته وی، طی امروز (8 فروردین) در برخی از مناطق شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ می دهد که در برخی از مناطق سبب وقوع گرد و خاک می شود.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه امروز در شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز دمای هوا بین شش تا 10 درجه سانتی گراد کاهش می یابد، اظهار کرد:طی دو روز آینده در شمال شرق کشور و در بخش هایی از شرق و جنوب شرق کاهش محسوس دما – بین 10 تا 15 درجه سانتی گراد – رخ می دهد.

وی افزود:امروز (8 فروردین) دریای خزر و از امروز تا ظهر سه شنبه (10 فروردین) خلیج فارس مواج و طوفانی است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:آسمان تهران فردا (9 فروردین) صاف، در بعضی ساعات غبار محلی و با حداقل دمای هفت و حداکثر دمای 16 درجه سانتی گراد و طی روز سه شنبه (10 فروردین) نیز صاف گاهی همراه با غبار محلی، در بعد ازظهر وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای هشت و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/م

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

چهار × 4 =