طلا رکورد زد؛ این بار در سقوط!

طلا رکورد زد؛ این بار در سقوط!

قیمت طلا

خبرگزاری موج: هر اونس طلا برای تحویل فوری با 0.3 درصد کاهش، به 1679 دلار و 41 سنت رسید. بهای معاملات طلا از ابتدای ماه میلادی جاری تاکنون بیش از سه درصد و در سه ماهه نخست سال میلادی جاری 11.4 درصد کاهش داشته است.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.4 درصد کاهش، به 1679 دلار و 10 سنت رسید.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA، طلا در معاملات روز جاری آسیب پذیر به نظر می رسد و این وضعیت ناشی از رشد شب گذشته دلار آمریکاست. صعود دلار سرعت گرفته و طلا که در چند هفته گذشته قیمت خود را حفظ کرده بود، در خطر بی اعتبار کردن تلاشش برای ایجاد یک کف قیمت بلندمدت قرار دارد.

شاخص دلار به بالاترین حد پنج ماه گذشته در برابر رقیبان صعود کرد و در مسیر بهترین رشد ماهانه از نوامبر سال 2016 به این سو قرار گرفت.

بازده اوراق خزانه 10 ساله آمریکا نزدیک به بالاترین رکورد 14 ماه اخیر ایستاد و برای چهارمین ماه متوالی افزایش نشان می دهد.

نرخهای بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را افزایش می دهد.

هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC در این باره گفت:از نظر منطقی تدابیر محرک مالی که به اجرا گذاشته شده اند، انتظارات تورمی را بالاتر می برند و این موضوع به نفع طلا خواهد بود. اما همزمان بازار نمی تواند این تدابیر را هضم کند و بازده اوراق خزانه بالاتر می رود و این برای طلا منفی است.

جو بایدن، رییس جمهور آمریکا قرار است هفته آینده طرح چند تریلیون دلاری برای بازسازی زیرساخت آمریکا را رونمایی کند.

بر اساس گزارش رویترز، اعتماد مصرفی آمریکا در مارس به بالاترین حد از زمان شروع پاندمی افزایش یافت و از این دیدگاه که رشد اقتصادی در ماه های آینده شتاب خواهد گرفت، پشتیبانی کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.6 درصد کاهش، به 23 دلار و 87 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.3 درصد افزایش، 1157 دلار و 76 سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش، به 2609 دلار و 48 سنت رسید و در مسیر ثبت بزرگترین رشد ماهانه از فوریه سال 2020 قرار گرفت.

انتهای پیام/م

مجله خبری دکتر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

2 + دوازده =