موج چهارم کرونا به تهران رسید

موج چهارم کرونا به تهران رسید

موج چهارم کرونا

ایسنا: دکتر نادر توکلی با اشاره به برگزاری جلسه استانداری تهران، گفت:ما شاهد افزایش 37 درصدی تعداد بیماران بستری نسبت به هفته در شهر تهران هستیم و این موضوع سبب شده است وضعیت بیمارستان ها بویژه در بخش مراقبت های ویژه متراکم باشد و وضعیت ارائه خدمت سخت تر صورت گیرد. با برگزاری جلسه مدیریت بحران تصمیمات جدیدی برای استان اتخاذ خواهد شد.

وی افزود:بر اساس بخش نامه دکتر جان بابایی تغییراتی در تصمیم گیری ها پیرامون انجام اعمال و بستری بیماران الکتیو در شرایط فعلی صورت گرفته است و به احتمال زیاد بر اساس شرایط موجود بیمارستان ها را به سمتی سوق دهیم که افزایش ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را داشته باشند. در شرایط فعلی معمولا یک سوم بیماران کووید19 نیاز به بستری در بخش مراقبت های ویژه دارند و این یعنی بیماران بدحال تری هستند.

توکلی درباره تعداد مراجعه بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان تهران، اظهار کرد:در حال حاضر شاهد افزایش تعداد بیماران سرپایی مبتلا به کرونا هستیم؛ همچنین روزانه حدود 600 نفر بیمار در بیمارستان های استان بستری می شوند؛ این در حالی است که تعداد مراجعه بیماران سرپایی روزانه به حدود 4700 نفر رسیده است. بخشی از افزایش آمار مراجعه کنندگان به این دلیل است که در تعطیلات عید مطب ها تعطیل بودند و بیماران به همین دلیل به بیمارستان ها مراجعه می کردند، اما کلا در هفته دوم فروردین ماه به شدت شاهد افزایش تعداد موارد بستری و سرپایی بودیم. بر همین اساس معاونت درمان وزارت بهداشت با ابلاغ بخش نامه ای اعلام کرده است تا بیمارستان ها برای افزایش ظرفیت پذیرش بیماران کووید19 اقداماتی انجام دهند.

وی افزود:البته این خبر خوبی نیست زیرا به نظر می رسد هفته سوم و چهارم فروردین بحران شدیدی در تهران داشته باشیم.

وی با اشاره به شلوغی ناوگان حمل و نقل عمومی در روزهای پس از تعطیلات عید، بیان کرد:برای دورکاری کارمندان، تغییر ساعات کاری و حمل و نقل عمومی نیز احتمالا تصمیمات خوبی طی روزهای پیش رو گرفته می شود.

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران ادامه داد:برای روزهای آتی پیش بینی چندان جالبی از شرایط تهران نداریم؛ زیرا تعداد موارد بستری روبه افزایش است. در حال حاضر اکثر بستری ها و مراجعات خانوادگی است که نشان دهنده تاثیر سفرها، مهمانی ها، عدم رعایت پروتکل ها و… است.

وی گفت:البته برای اینکه کاملا متوجه تاثیرات سفرها بر روند بیماری در کشور باشیم حدودا 10 روز دیگر باید صبر کنیم. چیزی که فعلا برای ما مشخص است این نکته است که موج چهارم کرونا به تهران رسیده است.

انتهای پیام/م

مجله خبری دکنر سلامی

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

18 − سیزده =