ایرانی ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستن

ایرانی ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستن

خرید خانه در ترکیه

اینستا: به گفته مرکز آمار ترکیه، ایرانی ها باز هم بزرگ ترین گروه خریدار خارجی خانه در این کشور هستند. کاهش محدودیت های کرونایی در ترکیه باعث شده تا تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه افزایش داشته باشد؛ به گونه ای که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در ماه مارس، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.2 درصد افزایش داشته و به 9887 واحد رسیده است. پس از کاهش ارزش پول ملی ترکیه، جذابیت خرید خانه توسط خارجی ها بیشتر شده است.

 از 111 هزار و 241 خانه فروخته شده، استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه بوده و طی یک سال اخیر 51 هزار و 623 مورد از کل معاملات مسکن صورت گرفته مربوط به این شهر بوده است. پس از استانبول نیز شهر های آنکارا با 25 هزار و 395 مورد و آنکارا با 15 هزار و 358 مورد، محبوب ترین شهر ها برای خرید خانه در ترکیه بوده اند. به گفته مرکز آمار ترکیه، در سه ماه نخست امسال اتباع ایرانی با خرید 1599 واحد خانه، بزرگ ترین گروه بزرگ خریدار خارجی مسکن ترکیه بوده اند و عراقی ها با خرید 876 خانه در صدر این ماه قرارگرفته اند.

شهروندان روسی با خرید 938 خانه در ترکیه سومین گروه بزرگ خارجی خریدار مسکن بوده اند. محبوب ترین شهر ها برای خرید خانه توسط اتباع خارجی در این بازه زمانی استانبول با 5024 خانه، آنتالیا با 1884 خانه و ازمیر با 1259 خانه بوده است. سال قبل در مجموع 40 هزار و 812 خانه در ترکیه به خارجی ها فروخته شد که این رقم نسبت به سال قبل از آن، 10.3 درصد کاهش یافته است. 

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه ای به ارزش 250 هزار دلار و بالاتر می توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند. از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی ها رونق زیادی گرفته است.

انتهای پیام/م

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

نوزده + 4 =