بیشتر مناطق کشور در جو آرام

بیشتر مناطق کشور در جو آرام

افزایش دما

بر اساس اعلام این سازمان، امروز پدیده هوایی خاصی پیش رو نداریم، اما در بخش هایی از شمال غرب کشور استان هایی مانند آذربایجان شرقی و غربی احتمالاً در ساعات بعدازظهر بارش های خفیف و پراکنده ای را داشته باشیم.
از فردا با فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق واقع در دامنه ها و ارتفاعات زاگرس، مناطقی از شمال و دامنه ها و ارتفاعات البرز و مناطقی از مرکز کشورمان بارندگی ها آغاز می شود.
این سامانه روز های پایانی هفته از جمله پنجشنبه و جمعه به سمت شرق حرکت می کند و بارش ها تقویت می شود و به نظر می رسد در بیشتر مناطق واقع در دامنه های زاگرس و مرکز کشورمان بارش های بعد از ظهر بهاری را داشته باشیم.
به لحاظ شرایط دمایی امروز در بیشتر مناطق روند افزایش دما را داریم و در استان های ساحلی دریای خزر از جمله گیلان و مازندران و اردبیل افزایش محسوس دما تا 10 درجه برآورد شده است که همراه با وزش باد گرم خواهد بود. روز های پایانی هفته با فعالیت سامانه بارشی در شمال کشورمان کاهش دما به ویژه در استان های ساحلی دریای خزر اتفاق می افتد. البته در شرق کشور نیز مهم ترین پدیده افزایش سرعت وزش باد در ساعات بعد از ظهر است و در تهران نیز مهم ترین پدیده همین افزایش سرعت وزش باد خواهد بود.
در روز های پایانی هفته احتمال بارش خفیف در تهران دور از انتظار نیست.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

7 + هجده =