در مورد افزایش حقوق سربازان بدانید

در مورد افزایش حقوق سربازان بدانید

حقوق سربازان

25 فروردین ماه امسال بود که سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در گفت وگو با ایسنا اعلام کرد که حقوق سربازان در سال 1400 افزایش می یابد. خبری که خیلی زود مورد توجه سربازان قرار گرفته و انتظار برای افزایش حقوق ها آغاز شد. انتظاری که البته چندان طولانی نشد و در پیش از ظهر روز سه شنبه، 31 فروردین ماه، ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که حقوق سربازان افزایش یافت.

برابر این اطلاعیه پیگیری ستادکل نیروهای مسلح و همکاری دولت و مجلس سبب شد تا از فروردین ماه امسال میانگین حقوق سربازان از 440 هزار تومان در سال 1399 به یک میلیون و پانصد هزار تومان در سال 1400 برسد.

به طوریکه در حال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان موصوف در مناطق عادی یک میلیون و 50هزار تومان و حداکثر آن نیز چهار میلیون تومان در مناطق عملیاتی است. همچنین اعلام شد که به کارکنان وظیفه متاهل و کارکنان وظیفه نخبه حقوق معادل 100 درصد مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی پرداخت خواهد شد که رقم آن در مناطق عادی دو میلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر حقوق، فوق العاده ها نیز به آن اضافه می شود.

جزئیات بیشتر از افزایش حقوق سربازان

امیر غلامرضا رحیمی پور، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در گفت وگو با ایسنا، درباره جزئیات افزایش حقوق سربازان گفت:این موضوع در قانون بودجه سال 1400 پیش بینی شده و خوشبختانه با پیگیری هایی که انجام شد، از همان اول فروردین ماه حقوق سربازان با مبلغ جدید به حساب آنان واریز شد.

وی درباره اینکه آیا احتمال داره که در سال جاری بازهم شاهد افزایش حقوق سربازان باشیم، گفت:موضوع افزایش حقوق سربازان از جمله مواردی است که در لایحه بودجه به آن پرداخته می شود، لذا هرگونه افزایش حقوق جدید هم باید در بودجه پیش بینی شود و ما از حالا در حال رایزنی و پیگیری هستیم که حقوق سربازان در لایحه بودجه 1401 نیز افزایش پیدا کند.

رحیمی پور با بیان اینکه طبق قانون خدمت وظیفه عمومی حقوق سربازان وظیفه باید حداقل شصت درصد و حداکثر نود درصـد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح باشد، گفت:در حال حاضر با این افزایش حقوقی که اعمال شد به طور میانگین 72 درصد از 60 درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح به سربازان پرداخت شده است. برای سربازان متأهل و نخبه و نیز سربازان مناطق عملیاتی و مرزی نیز بین 90 تا 100 درصد این امر محقق شده است و این سربازان معادل یا نزدیک به 60 درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح را دریافت می کنند. ستادکل نیروهای مسلح پیگیر است تا این افزایش حقوق در سال های آتی نیز ادامه پیدا کند.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره پرداخت فوق العاده عملیاتی و فوق العاده بدی آب و هوا به سربازان شاغل در مناطق عملیاتی و کمتر توسعه یافته نیز گفت:این رقم نیز افزایش یافته و به تناسب از 800 هزار تومان به بالا به حساب این دسته از سربازان واریز می شود.

رحیمی پور از افزایش میزان هزینه سفر و تبدیل وضعیت پرداخت آن از فصلی به ماهانه نیز خبر داد و گفت:پیش از این هزینه سفر کارکنان وظیفه که مسافت محل سکونت تا محل خدمت شان بیش از 50 کیلومتر باشد هر سه ماه یکبار به حسابشان واریز می شد، اما با پیگیری هایی که انجام شد این مبلغ افزایش یافته و مقرر شد تا به شکل ماهانه به حساب سربازان واریز شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

5 × چهار =