جزئیاتی از طرح تازه توزیع سیم کارت دانش آموزی

جزئیاتی از طرح تازه توزیع سیم کارت دانش آموزی

جزئیاتی از طرح تازه توزیع سیم کارت دانش آموزی

حدود یک ماه پیش بود که محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در رابطه سیم کارت دانش آموزی توضیح داد و آنطور که ویاعلام‌کرد قرار بر این شده بود تا ١٠ میلیون سیم کارت نو و بسته های اینترنتی رایگان به دانش آموزان عرضه خواهد شد، خبری که چندی بعد سید جواد حسینی معاون وزیر و مسئول طرح هدایت هم آن را تصدیق و بار دیگر ذکر کرد.

پیرو این خبر‌ها، موضوع سیم کارت دانش آموزی که با رونق گرفتن آموزش مجازی و آسیب های موجوداز طریق شبکه‌های‌عمومی مدتی می شود که به مطالبه ای جدی برای خانواده ها تبدیل شد‌ه‌است، رونق بیشتری پیدا کرد.

طرح سیم کارت دانش آموزان مختلف با سیم کارت های کودک و نوجوان


محمود حبیبی مدیریت ک لدفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورشدر رابطه جزئیات توزیع سیم کارت علم آموزی با اشاره به اینکه این موضوع متفاوت از طرح انارستان میباشد، اظهار‌کرد:با وزارت ارتباطات جلسات مختلفی داشتیم و مطالعات دقیقی روی این فعالیتجاری ساختن شد تا اینکه در جلسات با معاونان وزارتخانه های مربوط در نهایت طرح سیم کارت علم آموزی تنظیم شد.

وی خاطر نشان نمود:این طرح در درحال حاضرنهایی شدن میباشد و بعدازتعیین تکلیف تمام جوانب کار، به امضای وزارتخانه های آموزش و پرورش و ارتباطات خواهد رسید.

استفاده از سیم کارت دانش آموزی اجباری نیست

به گفته مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات این طرح مرحله به مرحله به اجرا خواهد رسید و کاملا متفاوت با طرح های منسوب به سیم کارت کودک و نوجوان خواهد بود البته ممکن است در مواردی ویژگی های آن ها هم پوشانی هایی داشته باشد، ولی در مجموع اختلافاتی با آن داشته و طرح کاملا مجزایی است.

حبیبی در پاسخ به این پرسش که استفاده از این سیم کارت ها برای دانش آموزان اجباری است یا خیر، بیان کرد:با توجه به مطالبه و نیازی که در این مورد از سوی خانواده ها وجود داشت انتظار می رود که با اقبال خوبی مواجه خواهد شد، اما با این وجود هیچ اجباری برای دریافت سیم کارت دانش آموزی نداریم و امکاناتی با توجه به نیاز مطرح شده در نظر گرفته شده است.

او درباره چگونگی توزیع و اپراتور در نظر گرفته شده برای این سیم کارت اظهار کرد که در حال بررسی ابعاد کار هستیم و جلسات کارشناسی برگزار می شود تا جزئیات این موارد به طور دقیق تعیین شود و در آینده ای نزدیک بعد از انعقاد تفاهم نامه میان وزارتخانه های نام برده شده ابعاد کار به طور کامل تبیین می شود.

اخبار داغ - فیس نم 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

10 + یک =