همه چیز در مورد هندوانه

همه چیز در مورد هندوانه

همه چیز در مورد هندوانه

تاریخچه هندوانه

هندوانه هزاران سال است که کشت شده است. طبق شواهدی این میوه ی باستانی،درمصر شکل گرفته است. جزء میوه هایی است که خواص فراوانی دارد، که دردورنگ وطعم متفاوت قرمز وزرد موجوده که سرشار از آب است. کشت هندوانه درنقاط مختلف ایران باتوجه به شرایط آب وهوایی که دارد درچهار فصل سال امکان کشت آن موجود است.

اما درفصل های سرد سال این میوه ی شیرین از مناطق گرم سیر مثل(خوزستان،فارس،هرمزگان)وارد شهرهای دیگر میشود. جالب است بدانید زادگاه اصلی این میوه، هندوستان است به همین دلیل  است که به آن (هندوانه) یا(میوه هند) می گویندو درگزشته آن را(تربوزه) می نامیدند. هندوانه برای رشد ونمونیاز به آب و هوای آفتابی دارد،ومناسب ترین خاک برای او، خاک های سبک حاصل خیز است. زمان برداشت آن موقعی است که به طور کامل رسیده باشد.

مزایا وخواص هندوانه

سرطان:

باتوجه به اینکه هندوانه منبع فراوانی ازآنتی اکسیدان (ویتامین سی) را داراست میتواند با رادیکال های آزاد شناخته شده باسرطان مبارزه کند. همچنین لیکوپن موجود درهندوانه باعث کاهش خطربه سرطان پروستات وپستان میشود. این لیکوپن موجود دراین میوه باعث کاهش خطر به بیماری های قلبی،تصلب شرائین هم میشود.

حتما بخوانید : سرطان پروستات | علائم پروستات | درمان پروستات

فشارخون:

طبق مطالعه انجام شده هندوانه حاوی اسیدآمینه(سیترولین) که میتواند روی فشار خون بالا کنترل داشته باشد. افراد بزرگسالی که مبتلا به چاقی و فشار خون بالا هستند، میتوانند برای درمان عصاره هندوانه را مصرف کنند. خواص هندوانه برای بعضی از حیوانات صدق میکند. اگرحیوانی (موش)رژیم غذایی غنی ازهندوانه داشته باشد، از سلامتی قلبی ( جلوگیری از سکته قلبی ) برخوردار می شود.

دردعضلانی:

توصیه پزشکان این است که مصرف هندوانه وآب آن رابه عنوان یک نوشیدنی سالم،یک ساعت قبل از شروع ورزش داشته باشند. که موجب میشود از بروز هر گونه کوفتگی و خستگی ودردهای عضلانی را و ضربان قلب جلوگیری کند.

جلوگیری از آسم:

این بیماری به دلیل میزان بالایی ازمواد مغزی خاصی که مصرف میکنند کمتر است(ویتامین سی) که این امر باعث میشود مصرف هندوانه برای آن هااز ابتلا شدن به این بیماری کاهش یابد. البته این ویتامین درمیوه ها وسبزیجات دیگر هم یافت میشود.

حتما بخوانید : آسم چیست | علائم آسم | درمان آسم | تشخیص آسم

هضم منظم:

هندوانه باوجود محتویات آب وفیبردرون آن،از مبتلاشدن به یبوست جلوگیری میکند وباعث منظم ترشدن دستگاه گوارش نیز می شود.مغز تخم هندوانه ومربای پوست آن،تقویت کننده معده وروده است.

افزایش سیستم ایمنی بدن:

لیکوپن می تواند دربدن به ویتامین ای تبدیل شود،به همین دلیل تاثیر بسزایی درسیستم دفاعی بدن ومحافظ دربرابر عفونت ها محسوب شود. هندوانه به دلیل دارا بودن حجم آب بیش از 90درصد کالری کمتری درمقایسه با دیگر میوه ها دارد،که یکی از میوه های مناسب برای افراد دارای اضافه وزن هندوانه میباشد.

پیشگیری از سنگ کلیه:

سنگ کلیه درمردان 4برابر زنان است وانواع مختلفی هم دارد. خوردن مرتب هندوانه سبب کاهش وتاحدودی به ازبین رفتن سنگ کلیه کمک میکند. جوشیدن وخوردن پوست هندوانه هم باعث نابودی این بیماری میشود.

جدول ارزش غذایی هندوانه

همه چیز در مورد هندوانه
*ارزش غذایی براساس 100 گرم از ماده مورد نظر است. (per 100 g. Total-ORAC- 1819 µmol TE/100 g)
 
*اطلاعات زیر با وب سایت پایگاه اطلاعاتی کتابخانه ملی کشاورزی آمریکا (USDA) بروز هستند.
موارد ضروری و اساسیارزش غذاییدرصد مصرف مجاز روزانه
انرژی30 کیلوکالری1.5%
کربوهیدرات7.6 گرم6 %
پروتئین0.6 گرم1 %
چربی کل0.15 گرم0.5%
کلسترول0 میلی گرم0 %
فیبر خوراکی0.4 گرم1 %
ویتامین ها
اسید فولیک3میکروگرم1%
نیاسین0.178 میلی گرم1 %
پیریدوکسین0.221 میلی گرم4.5 %
تیامین0.033 میلی گرم3 %
ویتامین (C) سی8.1 میلی گرم13.5%
ویتامین (E) ایی0.05 یکای بین‌المللی0.5 %
الکترولیت
سدیم1 میلی گرم0 %
پتاسیم112 میلی گرم2.5%
مواد معدنی
کلسیم7 میلی گرم0.7%
مس42 میلی گرم4.5 %
آهن0.24 میلی گرم3 %
منیزیم10 میلی گرم2.5 %
منگنز0.038 میلی گرم1.5 %
روی0.10 میلی گرم1 %
مواد مغذی گیاهی (فیتو-مواد مغذی)
کاروتن-a (بتا)303میکروگرم
کاروتن-β (بتا)78 میکروگرم
زآگزانتین8 میکروگرم

خواص هندوانه دردوران بارداری:

  1. کاهش سوزش سر دل
  2. کاهش تورم پا ودست
  3. کاهش گرفتگی عضلات
  4. جلوگیری از لکه های پوستی
  5. تقویت ایمنی بدن
  6. درمان یبوست
  7. درمان عفونت ادراری
  8. افزایش سطح انرژی
  9. کمک به رشد جنین
  10. کاهش حالت تهوع درصبح
حتما بخوانید : درمان یبوست | راهکار و علت یبوست

عوارض هندوانه دردوران بارداری:

1.دیابت بارداری

2.حالت تهوع

3. بیماری های معده وروده

4. مشکلات گوارشی

5. ازدست رفتن مواد مغزی ضروری بدن

خواص هندوانه دردوران شیردهی:

پزشکان توصیه میکنند سه ماه بعد از زایمان هندوانه مصرف نکنند. مصرف هندوانه باوجود موادی مانند(پتاسیم و منیزیم) دراین دوران سبب میشود تا ذخیره این مواد درخون زیاد شود. که همین امر باعث میشود مادر ، کمتر دچار بیحالی وضعف شودو برعکس باعث شادی و سرحالی او باشد .

هندوانه باوجود املاحی مانند (ویتامین سی،آهن، فولیک اسید) سب شود که بدن مادران قوی وسیستم دفاعی بالاوبتوانند با کم خونی مقابله کنند. همچنین این میوه در دوران بارداری آب بدن راتنظیم میکند ، دفع ادرار را زیاد میکند ، باعث افزایش شیر مادر میشود.

عوارض هندوانه دردوران شیردهی:

1. ایجاد نفخ برای مادر و فرزند

2. مشکلات گوارشی

3. درصورت داشتن حساسیت به هندوانه از مصرف آن خودداری کنند.

4. اگر مادر سرد مزاج است درمصرف هندوانه زیاده روی نکند.

5. مصرف این میوه بلافاصله بعد از خوردن غذا باعث اختلال هضم میشود.

خواص هندوانه برای مردان:

دوبیماری در میان مردان آن هارا میترساند(بیماری های قلبی وسرطان پروستات). مطالعات مختلفی نشان داده کسانی که لیکوپن موجود در خون شان بالاست احتمال وخطر سرطان پروستات از دیگر افراد کمتر است. هندوانه در سلامت جنسی مردان تاثیر بسزایی دارد. آب هندوانه جوشیده و پوست آن برای افزایش قدرت جنسی مردان موثر است.

اختلال نعوظ نوعی ناتوانی  جنسی درمردان است. برای درمان آن روش های مختلفی پیش روی هر مردی است وهمچنین نتایج مختلفی راهم به دنبال دارد. مانند : ویاگرا که یکی از قرص هایی ست که برای افزایش قوای جنسی ودرمان اختلال نعوظ میشود. اما طبق تحقیقات انجام شده هندوانه جایگزین مناسبی برای قرص ویاگرا است.و مردانی که میخواهند نتیجه بهتری دریافت کنند، باید آب هندوانه را مصرف کنند(روزی حدود  2/3لیوان). همچنین باعث افزایش میل جنسی درمردان میشود وجریان خون درآلت تناسلی راافزایش میدهد.

عوارض آن: افراد مبتلا به دیابت برای مصرف هندوانه باپزشک خود مشورت کنند. واینکه مصرف بیش ازحدآن هم میتواند به ناتوانی جنسی منجر شود.

حتما بخوانید : بهترین مواد غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان

همه چیز در مورد هندوانه

خواص هندوانه درکودکان:

بتاکاروتن موجوددرهندوانه بعد از مصرف وورود به بدن به ویتامین آ تبدیل میشود. این ویتامین ازخطرات چشم و اختلالات آن  محافظت میکند. به دلیل داشتن کلسیم برای استحکام استخوان ها مفید است و باعث تقویت مفاصل کودکان میشود واحتمال پوکی استخوان رابه حداقل میرساند. همچنین باعث سلامتی دندان ها وپوست آن ها میشود. بدون فشار برکلیه جریان ادرار را افزایش میدهد. اگر کودکی سیستم ایمنی ضعیفی دارد با مصرف هندوانه بدن او تقویت میشود. همچنین باعث بهبود دستگاه گوارش ودرمان یبوست درکودکان میشود.

تشخیص انتخاب هندوانه خوب وآبدار:

اگر خط راه راه روی پوست هندوانه سفید ومتمایل به سبز باشد،هندوانه نارس است. اما اگر زرد وروشن متمایل به کرم ودارای خطوط موازی و صاف وتیره تر باشد ،نشان دهنده ی رسیده بودن آن است.

با این تفاصیل هندوانه های رسیده هرچه گرد تر باشد شیرین تر، وهر چه کشیده تر باشد آبدار تر است.

هندوانه های بیضی سبز کمرنگ هرچه روشن تر باشد شیرین وآبدار تر است.

برای تشخیص خوب بودن هندوانه اینکه اگر دم متصل به هندوانه خشک باشد یعنی رسیده،اما اگر سبز باشد هنوز نارسه.

هرچه هندوانه سبک تر باشدپوست نازکی هم دارد واگر دراثر ضربه به آنصدای بم و خفه ای به گوش رسید آن هندوانه نارس و پوست کلفت دارد یا خیلی رسیده و پوکه. اما اگر این ضربه در تمام بافت هندوانه پخش وحس شد نشان دهنده ی آبداری ئ تردی آن است.

اگر لکه های زرد ونارنجی روی پوست آن بودنشان میدهد هندوانه شیرینی است، اما اگر این لکه ها خیل روشن باشد کاملا نارس و بی مزه است.

هندوانه هایی که گرد اند (مونث) طعم شیرینی دارد، هندوانه کشیده (مذکر) طعم آبکی دارد.

هندوانه باید نسبت به اندازه اش سنگین تر باشد، زمانی که بلندش میکنیداگر سبک تر از حدستون بودمشکلی دارد،چون92درصد هندوانه را آب تشکیل میدهد، واگر سنگین نباشد تازه نیست ورطوبت داخلش را از دست داده.

بزرگ ترین کشور های تولید کننده هندوانه:

1. رتبه اول(چین)

2. رتبه دوم(ترکیه)

3. رتبه سوم(ایران)

4. رتبه چهارم(برزیل)

5. رتبه پنجم(ازبکستان)

6. رتبه ششم(الجزایر)

7. رتبه هفتم(آمریکا)

8. رتبه هشتم(روسیه)

9. رتبه نهم(مصر)

10. رتبه دهم(مکزیک)

فواید نوشیدن آب هندوانه برای سلامتی

فواید آب هندوانه از آنجا ناشی می شود که میوه راهی عالی برای تامین آب مورد نیاز بدن به ویژه در ماه های گرم سال است. برخی اوقات نوشیدن آب کافی برای کودکان خردسال سخت است، اما مصرف هندوانه برای آنها گزینه آسان تری است.

با این حال، مزایا به اینجا ختم نمی شود بلکه هندوانه منبع خوبی از فیبر، ویتامین های C ، A و B است، همچنین منبع پروتئین و کربوهیدرات، پتاسیم، آهن، کلسیم ، منیزیم و فسفر نیز است. هندوانه حاوی آنزیم ها، اسیدهای آلی، قندهای طبیعی، فاقد چربی و کلسترول و میزان محدود سدیم است.
فشار خون: پتاسیم و منیزیم به همراه اسیدهای موجود در هندوانه با هم ترکیب می شوند تا به سلامت عروق خونی کمک کرده و جریان خون سالم را حفظ کنند، همچنین هندوانه به حفظ تعادل مناسب الکترولیت و اسید کمک می کند که برای فشار خون پایدار بسیار مهم است.

مطالعه ای که در مجله فشار خون آمریکا منتشر شده است گزارش می دهد هندوانه توانایی کاهش فشار خون در افراد دارای اضافه وزن را نیز دارد.
آسم: برخی تحقیقات نشان می دهند خطر ابتلا به آسم در افرادی که مقادیر بیشتری مواد مغذی خاص از جمله ویتامین C مصرف می کنند کمتر است. همانطور که اشاره شد هندوانه حاوی ویتامین C است. مجله پزشکی انگلیس گزارشی در سال 2014 منتشر کرد که نشان می دهد ویتامین C باید در فهرست درمان های آسم گنجانده شود تا بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.


سلامت قلب: اسیدهای آمینه به حفظ عروق و جریان خون خوب کمک می نمایند که منجر به کاراییسلامت قلب و عروق میشود. هندوانه حاوی اسیدهای آمینه میباشد، همچنین دربردارنده بتاکاروتن و ویتامین C مفید برای کاهش کلسترول میباشد.

کاهش وزن: تحقیقات نشان می دهند آب هندوانه از کاهش وزن حمایت می نماید. در مطالعات حیوانی به نظرمی‌رسد اسید مو جود در هندوانه در تولید چربی در سلول های چربی تداخل ایجاد می نماید. از‌آنجا که هندوانه کم کالری میباشد و هیچ سیرتکامل چربی در آن نیست بخش اعظمی از افرادبه عنوان یک یاری کننده برای کاهش وزن به آن روی آورده اند. این حقیقت که هندوانه حدود 90 درصد آب دارااست به ما در سریع سیر شدن و پرهیز از پرخوری کمک می نماید.

پوست: آبرسانی برای پوست مهم میباشد و از‌آنجا که هندوانه دربردارنده آب میباشد بسیاری از افراد از شنیدن فواید آب هندوانه برای پوست تعجب نمیکنند، همینطور ویتامین A موجود در هندوانه منجرپرورش بافت بدن مانند پوست و مومیشود. ویتامین C موجود در آن نیز ضمن کمک به مراقبت کلاژن ساختار مناسب برای پوست و موی را فراهم می نماید.

بارداری: به لحاظ میرسد آب هندوانه در مقطع بارداری نیز فوایدی به همراهدارد. بخش اعظمی از زنان گزارش کرده اند مصرف هندوانه در بازه بارداری تورم، دل درد و تهوع صبحگاهی را کاهش میدهد. مطالعه ای در مجلهبین المللی زنان و زایمان منتشر گردیده نیز نشان می‌دهد مواد مغذی ضروری مو جود در هندوانه سبب کاهش پره اکلامپسی تا 50 درصد می‌شود.

از آن‌جا که هندوانه دربردارنده ویتامین هایA ، C، B6، پتاسیم و منیزیم میباشدخوردن آن هنگام بارداری ضرری ندارد. تمامی این ویتامین ها میتوانند برای رشد مغز، سیستم عصبی و ایمنی کودک مهم باشند.

سلامت کلیه ها: هندوانه به عنوان میوه ای ادرار آور باعث تحریک عملکرد کلیه و کاهش اسید اوریک در خون می شود. برخی بر این باورند هندوانه به کبد در فرآیند آمونیاک نیز کمک می کند که می تواند فشار را بر کلیه کاهش دهد در حالی که از شر مایعات اضافی خلاص می شود.

سرطان: مطالعات در این زمینه هنوز در حال انجام است، اما می دانیم برخی از متخصصان معتقدند مواد مغذی موجود در هندوانه در كاهش انواع خاصی از سرطان مفید است، همچنین ویتامین های C و A (که در هندوانه نیز وجود دارد) در محافظت از سلول ها در برابر آسیب رادیکال های آزاد نقش دارند. برخی از متخصصان تغذیه توصیه می کنند هندوانه به طور روزانه مصرف شود و نه فقط گوشت این میوه بلکه پوست آن نیز مفید است.

سلامت چشم: تحقیقات نشان می دهند هویج تنها ماده غذایی خوب برای چشم نیست بلکه آب هندوانه نیز در فهرست مواد غذایی مفید برای سلامت چشم قرار می گیرد. هندوانه منبع عالی بتاکاروتن است، همچنین دارای ترکیبی از ویتامین A، C و سایر مواد مغذی ضروری است که می تواند چشم را سالم نگه دارد.

سرشار از آنتی اکسیدان: بر اساس اظهارات متخصصان تغذیه هندوانه مملو از آنتی اکسیدان است که توانایی کمک به حفظ سلامتی ما را دارد. آنتی اکسیدان ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می تواند باعث التهاب و بروز مشکلاتی مانند آرتروز، آسم، سکته، سرطان و بیماری های قلبی شود.

برخی از متخصصان پیشنهاد می کنند برای به حداکثر رساندن مزایای آنتی اکسیدان موجود در هندوانه باید آن را به صورت رسیده و تازه مصرف کرد.

گردآوری: سیده پروین جعفری

فیس نم 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

5 − 1 =