نوشیدن چای در بارداری

نوشیدن چای در بارداری

نوشیدن چای در بارداری

مصرف کافئین در دوران بارداری ممکن است برای کودک مضر باشد. در بالاترین گروه مصرف کافئین خطرات زایمان نوزادانی که دارای وزن غیرطبیعی کم هنگام تولد یا سن حاملگی کوتاه هنگام تولد هستندحدود دو برابر بیشتر بود. نتایج بدون در نظر گرفتن منبع کافئین مشابه بودند. چای منبع اصلی کافئین (48٪) و پس از آن قهوه (39٪) است.

حتما بخوانید : میگرن در دوران بارداری

میزان مصرف پیشنهاد شده چه مقدار میباشد؟


در حالی که قهوه منبع اصلی کافئین در بیشتر مناطق جهان میباشد (حدود 100 میلی گرم در هر فنجان) ، کمتر شناخته گردیده است که چای حاوی مقدار قابل توجهی کافئین نیز باشد (حدود 33 میلی گرم در هر فنجان). محتوای کافئین در قهوه دم کرده بیشتر از قهوه فوری میباشد و در چای سیاه بیشتر از چای سبز میباشد. میزان پیشنهاد گردیده مصرف کافئین در دوران بارداری در سازمان های بهداشتی و کشورها گوناگون میباشد. سازمان بهداشت جهانی مصرف کمتر از 300 میلی گرم در روز را توصیه می نماید. کارشناس زنان و زایمان مصرف کمتر از 200 میلی گرم در روز را پیشنهاد میکنند.

حتما بخوانید : همه چیز در مورد تغذیه در بارداری

آیا زنان باردار باید از مصرف کافئین خودداری کنند؟

جدا از اندازه تولد کمتر و مدت زمان حاملگی کوتاهتر مصرف کافئین مادرانه با سایر نتایج منفی کودک مانند ضریب هوشی پایین ارتباط دارد. اما این یافته ها و مطالعات مشاهده ای نمی توانند ثابت کنند که کافئین باعث این نتایج می شود. فقط این که بین آنها ارتباط وجود دارد.

برای اثبات علیت دانشمندان باید آزمایش های کنترل شده تصادفی انجام دهند. با این حال، انجام این کار ممکن است از نظر اخلاقی مشکوک تلقی شود. تا زمانی که شواهد قطعی تری به دست نیامده است حداقل مصرف کافئین در دوران بارداری یا هنگام برنامه ریزی برای بارداری محدود است. به خوبی شناخته نشده است که چای حاوی مقدار قابل توجهی کافئین است ، بنابراین هنگام تلاش برای رعایت حد مجاز مصرف کافئین در دوران بارداری مصرف آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: theconversation.com

جنسی و زناشویی - فیس نم

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

چهار × 2 =