اختصاص بودجه میلیاردی جهت تامین اب شرب

اختصاص بودجه میلیاردی جهت تامین اب شرب

اختصاص بودجه میلیاردی جهت تامین اب شرب

اسماعیل نجار در دومین نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های کشور در زمینه ی قانون مدیریت بحران اظهار داشت: در پایان سال ۹۲ قانون رو به اتمام بود و در نظر داشتیم که تا نقطه پايان سال ۹۳ تمدید و بازنگری در آن شکل گیرد که انجام و به دولت فرستاده شد و در فروددین ماه سال ۹۴ تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

اوعنوان داشت: ۵۰ ماه در مجلس طول کشید که‌ این ضابطه ثبت، نهایی و ابلاغ گردد و در تاریخ ۴ شهریورماه ۹۸ به وسیله مدیریت جمهوری ارسال شد؛ هر چند که نکات قابل توجهی نسبت به آن وجود داشت.

مدیریت سازمان مدیر بحران کشور با اشاره به ضعف‌های قانون مدیریت بحران اظهار‌کرد: تلاش کردیم ضعف‌ها را برطرف کنیم که شهریورماه سال ۹۳ قانون اصلاحی را تقدیم دولت کردیم و این قانون ظرفیت بسیار متعددیدارااست که نباید نادیده گرفته گردد و بایستی از گنجایش این ضابطه استفاده کرد و ظرفیت‌ها موردبررسی قرار گیرد و در این باره مطالبه گری شکل گیرد.

نجار با اشاره به اینکه باید در هر استانی بر اساس خصوصیات جغرافیایی برنامه استانی کاهش حوادث و مخاطرات نوشته شود و از ظرفیت دانشگاه‌ها در این زمینه استفاده شود گفت: با توجه به خشکسالی ۳ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان با توافق سازمان برنامه و بودجه به تأمین آب شرب اختصاص پیدا کرده که بر اساس نیاز استان‌ها توزیع خواهد شد.

وی افزود: ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی، ۲ هزار میلیارد جهت اعمال بند خ ماده ۳۰ و ۱۵۰۰ میلیارد برای تملک و ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است.

اخبار داغ - فیس نم 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

سه × 1 =