اقساط وام یک میلیونی کرونا کِی تمام می شود؟

 وام یک میلیونی کرونا کِی تمام می شود؟

اقساط وام یک میلیونی کرونا کِی تمام می شود؟


همگی گیری ویروس کرونا از اواخر سال 98 بخش اعظمی از مشاغل ریز و درشت را تحت تاثیر خویش قرار بخشید و سبب شد برای حمایت از قشرها آسیب دیده و کاهش پیامدهای اقتصادی ناشی از این بیماری تسهیلات و کمک های بلاعوضی در نظر گرفته گردد.

سال قبلی پرداخت وام ها یک میلیونی کووید 19 در شیوه نامه قرار گرفت و در دو مرحله به اقشارآسیب دیده این وام ها پرداخت شد.

زمزمه پرداخت اولی مرحله از این وام ها در آخرهافروددین ماه 99 در جلسه ستاد اقتصادی دولت شنیده شد و مسئول دولت از پرداخت وام یک میلیون تومانی تا قبل از ماه رمضان خبر اعطا کرد.

اشخاص متقاضی برای اخذوام ها یک میلیونی کرونایی با ارسال شماره ملی سرپرست خانوار به سرشماره 6369، درخواست خویش را تصویب کردند و این وام ها تنها به اشخاص یارانه بگیر تعلق می گرفت.

به طور کلی 21 میلیون و 51 هزار و 393 خانوار هم اندازه 87 درصد از مجموع خانوارهای یارانه بگیر وام هاذکر شده را اخذ کردند و پرداخت مرحله اول تسهیلات یک میلیونی کووید 19 از اواسطاردیبهشت ماه 99 آغاز شد.

وام یک میلیون تومانی دولت که پیش تر قرار بود با سود 12 درصد به مردم ارائه شود حالا به شکل قرض الحسنه درآمد و به چهار درصد تغییر کرد که طی 30 قسط بازپس گرفته خواهد شد.

در ابتدا قرار بود وام یک میلیونی کرونا با سود 12 درصد به مردم پرداخت شود، اما در ادامه این تسهیلات به صورت قرض الحسنه به یارانه بگیران پرداخت شد.

مقرر شد هر ماه مبلغ 35 هزار و 100 تومان از سرجمع یارانه خانوار یارانه بگیر کسر شود و به طور کلی مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات 30 ماه در نظر گرفته شد.

اولین قسط تسهیلات یک میلیونی کرونا در تیرماه 1399 از یارانه خانوار یارانه بگیر کسر شد و در ماه جاری دوازدهمین مرحله اقساط این یارانه از حساب یارانه بگیران کسر شده و حدود 18 قسط این تسهیلات هنوز باقی مانده است.

اخبار داغ - فیس نم 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

5 − سه =