روش درست کردن آلبالو خشک

آلبالو خشک

روش درست کردن آلبالو خشک

از آلبالوهای رسمی این فصل غافل نشوید و با درست کردن آلبالو خشک چند ماه آینده را از این میوه لذت ببرید ، با فیس نم همراه باشید

روش اول :

آلبالوها را می‌شوییم، پس ازخشک‌کردن روی سینی فر می‌ریزیم و درجه حرارت فر را روی کم‌ترین مقدار قرار میدهیم. پس از حدود یک ساعت زمانی کامل آلبالوها چروکیده و کم آب شدند در فر را کمی بازمی گذاریم که هوا جریان پیدا نماید و بهتر خشک شوند. درین زمان مرتب نظارت می کنیم و گاهی هم می‌زنیم تا یک دست خشک شوند. ۲ ساعت فرصت می برد تا خشک شدن آلبالوها به نتیجه دلخواه رسد. بعداز اتمام کاراجازهمی دهیم خنک شوند و بعد از آن در یخچال نگهداری می کنیم.

طرز تهیه شربت آلبالو خنک و خوشمزه

روش دوم :

دم آلبالوها را بگیرید و بدون شست و شو روی پارچه‌ای پهن کنید و به مدت ۲ روز زیر نور آفتاب قرار دهید، پس از این مدت زمان باید با فشار دست به راحتی هسته آلبالوها خارج شوند بدون انکه آسیبی به بافت آلبالو برسد. پس از اینکه هسته آلبالوها را خارج کردید باید آلبالوها را با آب سرد آبکشی کنید، پس از اینکه آب اضافی آلبالوها خارج شد آنها روی سینی پهن کنید و در محیط خانه یا بیرون بگذارید تا خشک شوند.

طرز تهیه بی نطیر مرغ ناردونی

روش سوم :

دم آلبالوها را بگیرید و آن‌گاه بشوئید، آلبالوهای شسته گردیده را نمک بزنید و روی پارچه‌ای مقابل نور آفتاب قرار دهید تا خشک گردد (بسته به مقدار نرمی یا این که خشکی‌ای که دوست دارید ۱ تا سه روز در آفتاب قرار دهید). بعداز اینکه آلبالوها کم آب شدند دوباره آبکشی فرمایید و مقداری نمک بزنید آن گاه ۱ ساعت در نور آفتاب قرار دهید تا مهیا خواهد شد.

تغذیه - فیس نم

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

سیزده − 6 =