خبری فوری برای داوطلبان کنکور

خبری فوری برای داوطلبان کنکور

خبری فوری برای داوطلبان کنکور

از تاریخ 9 تا 12 تیر ماه 1400 هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری سال 1400 آزمون عمومی و اختصاصی خود را برگزار می کنند. 414 شهرستان و بخش در کشور میزبان یک میلیون و 367 هزار و 931 داوطلب کنکور امسال خواهند بود.

ساعت و تاریخ برگزاری کنکور 1400 برای هر یک از گروه ها

آزمون گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه 9 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح پنج شنبه 10 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنج شنبه 10 تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 11 تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی صبح شنبه 12 تیر برگزار می شود.

کارت های شرکت در آزمون همه متقاضیان به همراه راهنمای شرکت در آزمون از فردا یکشنبه ششم تا هشتم تیر ماه 1400 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

متقاضیان شرکت در آزمون ، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (12 رقمی) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام (16 رقمی) و نام و نام خانوادگی، کد ملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

متقاضیانی که در 2 یا 3 گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم (گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی) خود نیز اقدام کنند.

متقاضیان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش فوق اقدام و بر اساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

اقدامات لازم در صورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون

1. متقاضیان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ التحصیلان سال 1384 به بعد) و یا پیش دانشگاهی (فارغ التحصیلان سال 1391 به بعد) هستند و همچنین متقاضیان نظام آموزشی جدید (نظام 6،3،3):

نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای 1 ،3 ،4، 7 ،13، 16، 17، 23، 24 و 25 شامل نام و خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی، مغایرتی مشاهده کردند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 14 تیرماه 1400 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

2. متقاضیانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند:

چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 3، 4، 7، 13، 14، 15، 16، 17، 18، 19، 20، 21، 22، 23، 24، 25 و 27 شامل نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی مشاهده کردند لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ 12 تیرماه 1400 با مراجعه به سایت سنجش اصلاح کنند.

حتما بخوانید : کلیپ انگیزشی کنکور پزشکی + متن

3. چنانچه داوطلب نسبت به اطلاعات مندرج در بندهای «الف، ب، ج و د» معترض باشد باید برای بررسی موضوع صبح ها از ساعت 8:30 تا 12:00 و بعد از ظهرها از ساعت 14:00 تا 18:00 روزهای اعلام شده طبق زمان بندی اعلام شده به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کند.

تاریخ مراجعه متقاضیان به باجه های رفع نقص با توجه به گروه آزمایشی

داوطلبان گروه آزمایشی هنر روز سه شنبه 8 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 8 و 9 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 8 و 9 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 9 و 10 تیر.

داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی پنج شنبه و جمعه 10 و 11 تیر.

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1400

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون متقاضیان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر و زبان های خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان که در بند 46 تقاضانامه ثبت نام ، مشخص کرده اند در سایت سازمان سنجش درج شده است.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

20 + نه =