کاهش نسبی دما در استانهای شمالی

 کاهش نسبی دما در استانهای شمالی

کاهش نسبی دما در استانهای شمالی


صادق ضیائیان در خصوص آخرین شرایط آب و هوای کشوراذعان کرد:طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشوراسمان آفتابی خواهد بود.

اوافزود:طی روزهای جمعه و روز شنبه در استان های ساحلی خزر، اردبیل، شمال استان های آذربایجان شرقی و غربی، ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز مرکزی در برخی ساعت ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما پیش بینی میشود. دریای مدیترانه نیز در‌اینمدت مواج پیش گویی می‌گردد.

 مدیرکل پیش گویی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ذکر کرد:در سیستان و بلوچستان و جنوب شرق هرمزگان در سه روز آینده در بعدازظهرافزایش ابر، بارش پراکنده، گهگاه رعد و برق بدور از انتظار وجود ندارد.

اوبابیان اینکه در پنج روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و وزش باد شدید و گرد و خاک میباشد، اعلام‌کرد:همینطور تا شنبه در برخی نقاط استان های خوزستان، ایلام، بوشهر، تهران، البرز، قزوین و سمنان و مرکزی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش بینیمی گردد.

ضیائیان افزود:طی دو روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در خصوص وضعیت آب و هوای تهران در سه روز آینده گفت:روز شنبه نوزدهم بیشینه و کمینه دمای هوای تهران 39 و 22 خواهد بود و آسمان در روز صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد خواهد بود. همچنین در شب نیز آسمان صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد خواهد داشت. طی یکشنبه 20 تیرماه تهران بیشینه و کمینه دمای 38 و 23 درجه خواهد داشت و آسمان صاف و گاهی وزش باد خواهیم داشت.

وی افزود:طی روز دوشنبه بیست و یکم تیرماه تهران بیشینه و کمینه دمای 39 و 24 خواهد داشت و آسمان صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

5 × 2 =